کد خبر : ۲۴۹۹۳۵
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
صندوق مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری با نماد "مدیر" در طول یکسال گذشته در مقایسه با شاخص کل موفق به کسب ۲۴ درصد بازدهی مازاد شده است.

کسب ۲۴ درصد بازدهی مازاد نسبت به شاخص

به گزارش بورس نیوز، صندوق مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری با نماد "مدیر" در طول یکسال گذشته در مقایسه با شاخص کل موفق به کسب ۲۴ درصد بازدهی مازاد شده است. این صندوق در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ با مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرده است.بازدهی صندوق از ابتدای تاسیس تا ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، ۱۱.۰۳ درصد بوده است در حالی که در همین بازه زمانی بازده شاخص (۱۳.۵۸) درصد منفی بوده است. بازدهی صندوق از ابتدای آبان ماه سال گذشته تا ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، ۳.۷۸ درصد و بازدهی شاخص ۱.۷۰ درصد بوده که نشان از انتخاب سهام بنیادی پیشرو و مناسب برای صندوق است.

این صندوق با برخورداری از ۹۲ هزار نفر سرمایه گذار، دارای بیشترین تعداد دارندگان واحد‌های سرمایه گذاری در میان صندوق‌های قابل معامله در بورس است. عمده سهام‌های موجود در پرتفوی صندوق سهام بنیادی هستند که در بازه‌های زمانی میان مدت و بلندمدت سود‌های معقول و قابل قبولی را نصیب سرمایه گذاران خود خواهدکرد. بیشترین سرمایه گذاری صندوق در صنایع با جذابیت بالا برای سرمایه گذاری از جمله محصولات شیمیایی، استخراج کانه‌های فلزی، فلزات اساسی و محصولات غذایی و آشامیدنی است. آخرین ترکیب دارایی‌های این صندوق بر اساس صنعت به شرح زیر است:

کسب ۲۴ درصد بازدهی مازاد نسبت به شاخص

نوع صندوق سهامی و قابل معامله در فرابورس بوده که منطبق بر اساسنامه ۹۶.۵ درصد از کل دارایی‌های صندوق به سهام اختصاص داده شده است. از آنجایی که مدیریت این صندوق فعال بوده، متناسب با شرایط اقدام به بهینه سازی پورتفوی می‌نماید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع

افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع "شپنا"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پالایش نفت اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ برگزار شد.

"ولساپا" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ رایان سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "سهگمت" گرد هم می آیند

مجمع فوق العاده شرکت سیمان هگمتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.