همکاران سیستم برگزار می‌کند،
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹
یکی از مباحث مهم برای حسابداران، مدیران مالی و حتی مدیران کسب‌وکارها؛ تهیه صورت‌های مالی است. راهکار‌های نرم‌افزاری می‌توانند سهم بسزایی در این زمینه ایفا کنند.

برگزاری رویداد «بررسی مهم‌ترین نکات تهیه صورت جریان‌های نقد و راهکار‌های نرم‌افزاری تهیه صورت‌های مالی» در همکاران سیستم

به گزارش بورس نیوز، یکی از مباحث مهم برای حسابداران، مدیران مالی و حتی مدیران کسب‌وکارها؛ تهیه صورت‌های مالی است. راهکار‌های نرم‌افزاری می‌توانند سهم بسزایی در این زمینه ایفا کنند. 

همکاران سیستم با هدف ارتقاء دانش مدیران و دست‌اندرکاران بخش مالی سازمان‌ها، رویداد آنلاین «بررسی مهم‌ترین نکات تهیه صورت جریان‌های نقد و راهکار‌های نرم‌افزاری تهیه صورت‌های مالی» را برگزار کرد.

در این رویداد آنلاین که با حضور بیش از ۱۳۰۰ نفر از مسئولان و مدیران مالی سازمان‌ها برگزار شد؛ امیر رضایی مدیر گروه محصولات مالی همکاران سیستم و دکتر سیدمحمد باقرآبادی دبیر انجمن حسابداران خبره نقطه نظرات خود را در زمینه تهیه صورت جریان‌های نقد و راهکار‌های نرم‌افزاری آن به اشتراک گذاشتند.

امیر رضایی، مدیر گروه محصولات مالی همکاران سیستم در ابتدای این رویداد به مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی تهیه صورت‌های مالی از جمله یکپارچگی و جامعیت اطلاعات، صحت و دقت، ردیابی و اثبات‌پذیری آن‌ها، اصلاحات و تعدیلات مورد نیاز و همزمانی با سایر عملیات مالی اشاره کرد.

برگزاری رویداد «بررسی مهم‌ترین نکات تهیه صورت جریان‌های نقد و راهکار‌های نرم‌افزاری تهیه صورت‌های مالی» در همکاران سیستم

رضایی در ادامه از نقش راهکار‌های نرم‌افزاری در حل این چالش‌ها گفت و به گفته وی «ما باید به سمت راهکاری برویم که با استفاده از آن مدیران ما به صورت‌های مالی به عنوان یک گزارش مفید و تاثیرگذار در کسب‌وکار خود نگاه کنند تا آنکه آن را صرفا یک گزارش قانونی ببینند.»

مدیر گروه محصولات مالی همکاران سیستم در ادامه به مزایای مختلف راهکار‌های نرم‌افزاری تهیه صورت‌های مالی و نحوه عملکرد آن‌ها پرداخت. به اعتقاد وی تجربه‌ کاربری آسان و سادگی یادگیری در کنار سازگاری با تغییرات و استاندارد‌ها از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک نرم افزار حسابداری در این زمینه باید داشته باشد.

برگزاری رویداد «بررسی مهم‌ترین نکات تهیه صورت جریان‌های نقد و راهکار‌های نرم‌افزاری تهیه صورت‌های مالی» در همکاران سیستم

در بخش دیگر رویداد سیدمحمد باقرآبادی، دبیر انجمن حسابداران خبره به سه استاندارد صورت جریان‌های نقد اشاره کرد و ویژگی‌های هر یک را شرح داد.

استاندارد حسابداری شماره ۲ ایران با عنوان صورت جریان وجوه نقد (لازم‌الاجرا تا سال ۱۳۹۷)، استاندارد شماره ۲ ایران با عنوان صورت جریان‌های نقد (لازم‌الاجرا از سال ۱۳۹۸) و استاندارد بین‌المللی حسابداری شماره IAS _ ۷ با عنوان صورت جریان‌های نقد در این بخش بررسی شدند.

باقرآبادی در ادامه به بیان تعریف صورت جریان‌های نقد، اهداف و اهمیت آن اشاره کرد. به اعتقاد وی صورت جریان‌های نقد در کل بیانگر دو موضوع بوده که مهم‌ترین آن این است که واحد تجاری چه مقدار وجه نقد تولید کرده است.

در پایان نیز سخنرانان به پرسش‌های مختلف شرکت‌کنندگان در رویداد پاسخ دادند. ویدئوی این رویداد در این نشانی در دسترس شماست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع

مجمع عمومی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ برگزار شد.
پرداخت سود به سهامداران

پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده

شرکت سیمان دشتستان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.