۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
در برنامه بازدید مدیران عامل شرکتهای سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، صبانور و تجلی از پروژه گندله سازی یک میلیون تنی بیجار و کارخانه کنسانتره و گندله سازی صبانور روند پیشرفت کار مورد ارزیابی قرارگرفت.

اجرای طرح کارخانه یک میلیون تنی صبا امید غرب خاورمیانه سرعت گرفت

به گزارش بورس نیوز، پروژه گندله سازی یک میلیون تنی صباامید غرب خاورمیانه که در شهرستان بیجار مراحل اجرایی خود را طی می‌کند، ۱۶.۵ درصد پیشرفت داشته که به میزان ۳.۵ درصد جلوتر از برنامه زمان بندی خود قرار دارد. پیش بینی می‌شود با تمهیدات موجود و فعالیت فشرده مجری در چند جبهه کاری به طور همزمان، این روند همچنان از سرعت بیشتری برخوردار شود.۷۰ درصد سهام صباامید غرب خاورمیانه متعلق به شرکت صبانور و ۳۰ درصد مالکیت آن در اختیار شرکت تجلی قرار دارد.

در جلسه هماهنگی که در محل سایت پروژه برگزار شد، گزارش تفصیلی پیشرفت کار به حاضرین ارائه گردید. بخش عمده این گزارش مربوط به پیگیری‌ها و اقدامات اجرایی انجام شده در خصوص تأمین زیرساخت‌های آب، برق و گاز و مطرح کردن چالش‌ها و مسائل پیش رو و راه‌های تسریع اجرای طرح بود.

امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن ضمن تقدیر از مجریان طرح بابت اقدامات خوب و موثر انجام شده گفت: با ظرفیت موجود در صبانور این پروژه می‌تواند طرح‌های توسعه بسیار بزرگی را در پیش داشته باشد. نگاه سازندگان باید معطوف به توسعه آینده این مجموعه تا ۵ میلیون تن تولید گندله باشد.

وی همچنین از مدیران مجموعه خواست تا تمیهداتی در طرح جامع برای فضای سبز دیده شود.

نادری افزود: بازار فعلی محصولات معدنی و فولادی بازار مناسبی است که باید هر چه زودتر پروژه‌ها را در زمان مناسب بهره برداری رساند تا از موقعیت موجود حداکثر منافع ممکن نصیب کشور شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به سرمایه گذاری خوبی که در منطقه انجام شده انتظار می‌رود تعامل بهتری با مسئولین محلی در جهت تسریع کار‌ها داشته باشیم.

مدیرعامل "ومعادن" همچنین با اشاره به جایگاه والای مردم عزیز کردستان به دست اندرکاران پروژه یادآور شد: ایجاد اشتغال و رفع محرومیت در این منطقه بسیار ارزشمند است. نباید اجرای این طرح‌ها را صرفا در حد احداث یک کارخانه دید بلکه بعنوان یک وظیفه ملی و میهنی و خدمتی ماندگار و ارزشمند باید حداکثر تلاش خود را برای به سامان رسیدن آن به کار گیریم. چنین اموری فقط ساخت کارخانه نیست. بلکه پرچم عزت نظام اسلامی با توسعه چنین کار‌هایی در مناطق مختلف به اهتزاز درمی آید.

نادری همچنین بر استفاده بیشتر از توان و تخصص داخلی و بومی سازی صنعت در منطقه تاکید کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.