۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴

تجلی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات "تجلی" از طریق عرضه عمومی سهام از روز سه‌شنبه ۲ آذر از طریق سامانه معاملات فرابورس ایران آغاز می‌شود. "تجلی"، نخستین شرکت پروژه‌محور بازار سرمایه است و سهام آن با پشتوانه نماد‌های بزرگ و بنیادی بازار بورس همچون «ومعادن»، "کچاد" و "کگل" در سبد خریداران خواهد نشست.در پذیره‌نویسی عمومی «تجلی»، ۱۵ درصد از سهام این شرکت از طریق سلب حق تقدم از سهامداران فعلی، با قیمت هر سهم هزار ریال، برای عموم مردم عرضه خواهد شد.

یک شرکت پروژه‌محور ارزشمند

درحال حاضر شرکت شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات، پروژه‌های زنجیره فولاد از معدن تا نورد، شامل گندله‌سازی، تولید آهن اسفنجی و فولادسازی را در دست احداث دارد و از پروژه‌های آتی آن می‌توان به ساخت اسکله بندر عباس و اکتشاف و استخراج از معادن جدید اشاره کرد.

 امیرحسین نادری مدیرعامل "ومعادن" درخصوص عرضه عمومی سهام تجلی و هدف از ورود این شرکت به بازار سهام گفت: شکل‌گیری اولین شرکت سهامی عام پروژه در کشور، یعنی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از افتخارات هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات است. ایجاد و عرضه سهام این شرکت در بورس، گام مهمی در مسیر توسعه صنعت کشور از طریق جلب مشارکت حداکثری آحاد جامعه، شریک کردن مردم در پروژه‌های پربازده معدنی و هدایت نقدینگی به مسیر تولید است.

عرضه عمومی سهام با اتکاء به توان بزرگان

۵۱ درصد از سهام تجلی متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات "ومعادن"، ۱۷ درصد آن متعلق به شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نماد "کگل " و ۱۷ درصد آن متعلق به شرکت معدنی و صنعتی چاردملو "کچاد" است.

"ومعادن" بزرگترین هلدینگ تخصصی بازار سرمایه در حوزه معدن و صنایع معدنی و یکی از پنج شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری بورس است و دو شرکت گل گهر و چادرملو نیز غول‌های سنگ آهنی کشور هستند که در میان بزرگ‌ترین بازیگران زنجیره فولاد ایران قرار دارند. با اتکاء به توان و آینده درخشان این شرکت‌ها و پروژه‌های ارزشمند و پربازده «تجلی» است که این عرضه عمومی سهام صورت می‌گیرد.

بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در بدو پذیرش در بازار سرمایه، افتخار دیگری را نیز به نام خود ثبت کرد. این شرکت پیش از این و با افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی، بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس را به نام خود ثبت کرد. با این افزایش سرمایه، سرمایه «تجلی» از یک میلیارد تومان به ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

هدایت نقدینگی به سمت تولید

دکتر امیرحسین نادری، مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در مورد مأموریت اصلی «تجلی» می‌گوید: رسالت اصلی «تجلی» هدایت سیل عظیم نقدینگی سرگردان موجود در جامعه به سمت تولید است. این روند علاوه بر حل مسئله تامین مالی پروژه‌ها و توسعه صنعت کشور، موجب مشارکت مستقیم سهامداران در اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی شده و سودآوری قابل قبولی را برای سهامداران به همراه خواهد داشت.

با عرضه عمومی سهام «تجلی» هم اجرای پروژه‌های بزرگ معدنی و صنعتی خصوصاً در زنجیره فولاد شدت خواهد گرفت و گام مهمی در راستای توسعه پایدار کشور و ایجاد مشاغل جدید برداشته خواهد شد و هم فضا برای سرمایه‌گذاری مولد سهامداران و مشارکت آن‌ها در خلق ثروت جدید برای آحاد جامعه مهیا خواهد شد.

ملت ایران
United States of America
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
............خوردید با اغاز پذیرش نویسی تون..بی .......و بی ..مال مردم خوره بی .......ها
بیچاره شده بورس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
دیگه ملت به شمادزدان ودروعگوها،اعتمادی ندارن
برین به درک
امین
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
نه داداش ممنون . شرکته یا کارخونس. پولمردمو میگیرین سود بانکی میدین. یا زندگیشونو میبرین. مال خوتوت. دون نپاش
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
بسیار عالی با سپاس از دست اندرکاران این اقدام فوق العاده شایسته و سودمند برای پیشرفت کشور؛ سرمایه گذاری عموم در توسعه و پیشرفت کشور بسیار جذاب و ثمربخش است و این فرهنگ سازی سرمایه گذاری مردم با پس اندازهایشان در توسعه طرحهای صنعتی و کشوری کاری بسیار بزرگ و فوق العاده سودآور و ممتاز برای کل مجموعه ی مملکت است؛با آرزوی موفقیت های بیشتر برای مسءولان صنعتی و نخبگان علمی و دلسوزان کشور و سرمایه گذاران
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کسرام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پارس سرام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ برگزار خواهد شد.

"وپست" با محور سرمایه به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده پست بانک ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.

"کویر" سوددهی را آغاز کرد

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر از زمان سوددهی به سهامدارانش گفت.

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.