کد خبر : ۲۵۰۰۷۵
۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۴ سنت رسید.

قیمت طلا کمی افزایش یافت

به گزارش بورس نیوز، در حالی که فشار ناشی از رشد قیمت‌ها سبب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران افزایش یابد و به رغم تقویت ارزش دلار امروز قیمت فلز زرد شاهد افزایش بود.بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۰.۱۱ درصد رشد به ۱۸۵۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

پس از آنکه هفته گذشته آمار‌ها نشان داد قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا طی ماه گذشته بیشترین رشد سالانه را در طول ۳۱ سال اخیر شاهد بوده، قیمت طلا شاهد روند افزایش بوده است. هان تان تحلیلگر ارشد بازار در موسسه اکسینیتی گفت: «این عقیده که تورم در آمریکا هنوز به نقطه اوج خود نرسیده سبب شده تا قیمت طلا افزایشی شود و تا زمانی که فدرال رزرو به رویکرد صبورانه خود در مورد افزایش نرخ بهره ادامه دهد این روند تداوم خواهد داشت.»

رشد قیمت طلا در حالی است که ارزش دلار به نزدیکی بالاترین رقم ۱۶ ماه گذشته رسیده و سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم ۳ هفته اخیر قرار دارد. معمولا تقویت دلار موجب گران‌تر شدن طلا برای خریدارانی می‌شود که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

به گفته دانیل بریزمن تحلیلگر کامرزبانک، بنابراین به نظر می‌رسد تصویر بازار طلا از زمان انتشار آمار تورم آمریکا تغییر کرده «و طلا توانسته به رغم تقویت دلار از ثبات قیمت خود دفاع کند.» به گفته وی قیمت طلا ممکن است تا پایان سال به ۱۹۰۰ دلار افزایش یابد

در همین حال امروز آمار‌ها نشان داد که میزان خرده فروشی در آمریکا طی ماه اکتبر افزایش داشته است. این آمار در کنار سایر آمار‌های مثبت می‌تواند فدرال رزرو را به سمت افزایش نرخ بهره سوق دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع

مجمع عمومی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ برگزار شد.
پرداخت سود به سهامداران

پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده

شرکت سیمان دشتستان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.