کد خبر : ۲۵۰۰۹۵
بازار‌های مالی جنب بورس؛
۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته هرچند برخی از شاخص‌ها مثبت شده اما؛ این سبزی بسیار ضعیف آنچنان دلخوش کننده نبود و البته این خودرویی‌ها بودند که ترموستات بازار شدند تا تابلوی بورس کمی گرم شود!

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس‌نیوز، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته هرچند برخی از شاخص‌ها مثبت شده اما؛ این سبزی بسیار ضعیف آنچنان دلخوش کننده نبود و البته این خودرویی‌ها بودند که ترموستات بازار شدند تا تابلوی بورس کمی گرم شود!

اگر سبزی آخرین ساعات بازار را کنار بگذاریم، این هفته در مجموع شاخص کل کاهشی بود و چشم بازار به سوی جاده‌مخصوص جلب شده بود که اگر این سوی میدان تکانی بخورد، مجموع بازار به سوی سبزی حرکت کند.

به نظر می‌رسد بهتر باشد که گروه‌های مختلف به طور مستقل معاملات خود را صورت بدهند و به صنعت خاصی وابسته نشوند تا ریسک فعالیت‌ها در بورس تهران کاهش یابد.

شاخص کل بورس تهران با رشد دو هزار و ۱۸۳ واحدی به پله یک میلیون و ۴۱۰ هزار واحد افزایش یافت و شاخص هم‌وزن نیز رشد دو هزار و ۸۱۵ هزار واحدی را به ثبت رساند و ارزش معاملات به ۴۲۰۰ میلیارد تومان بود و در فرابورس هم حدود ۳ هزار میلیارد تومان معامله انجام شد.

موج نوسان ریز بر سکه و ارز

دلار در آخرین معاملات شب گذشته به ۲۸ هزار و ۳۷۰ تومان رسید و نسبت به روز گذشته رشدی بسیار اندک داشت و هر یورو نیز به ۳۲ هزار و ۱۰۵ تومان رسید؛ البته شاخص دلار وضعیت مشخص ندارد و در دامنه مثبت و منفی در سطح ۹۵.۸۸ در حال نوسان است.

در بازار سکه نیز پس از کاهش یا ریزش سطحی که سکه طی هفته گذشته تجربه کرده بود، آخرین نرخی که سکه بهار آزادی تجربه کرد ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان بود و هر سکه امامی نیز نسبت به روز گذشته خود به ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان رسید.

تابلوی طلافروشی نیز حاکی از آن است که هر گرم طلا، یک میلیون و ۲۵۰ هزارتومان و هر مثقال طلا به ۵ میلیون ۵۱۸ هزارتومان رسیده اما؛ نکته جالب آنجاست که انس جهانی طلا در معاملات روز گذشته ۱۴ دلار افزایش یافت و به ۱۸۶۵ دلار در هر انس رسید.

آب، در طلای سیاه

پس از آنکه هر بشکه نفت توانسته بود ۸۵ دلار را بزند، اما؛ روند نزولی بازار بر اساس تصمیم‌هایی که اوپک پلاس و عربستان و متحدان آن در پیش گرفتند، هر روز روند نزولی را طی کرد تا آخرین نوسان، به ۲.۵۷ درصد کاهش برسد و قیمت نفت در هر بشکه به ۸۰.۱۸ دلار معامله شود.

از شرق تا غرب

با نگاهی به بازار‌های وال استریت می‌توان فهمید که شاخص داوجونز با ۲۴۰ واحد، S&P با ۳۸ واحد و نزدک با ۳ واحد قرمزی بازار خود را به پایان رساندند، اما از سوی دیگر بازار‌های شرقی شاهد سبزی شاخص‌های خود بود و Nikkei ژاپن ۱۷۱ واحد و شاخص شانگ‌های با ۳۳ واحد سبزی به کار خود پایان دادند.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
تا دامنه نوسان حذف نشود بحث های دیگر در بورس سرکاریه بیش نیست
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کسرام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پارس سرام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ برگزار خواهد شد.

"وپست" با محور سرمایه به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده پست بانک ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.

"کویر" سوددهی را آغاز کرد

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر از زمان سوددهی به سهامدارانش گفت.

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.