کد خبر : ۲۵۰۱۴۰
دومین هفته پیاپی نزولی صندوق‌ها؛
۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۲۸ آبان‌ماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۹ هزار و ۷۸۴ میلیارد تومان رسید.

804 میلیارد تومان دیگر از درآمد ثابت‌ها پرید

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

804 میلیارد تومان دیگر از درآمد ثابت‌ها پرید

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۲۸ آبان‌ماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۹ هزار و ۷۸۴ میلیارد تومان رسید.

لازم به ذکر است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نسبت به هفته گذشته حدود ۸۰۴ میلیارد تومان نقدینگی از این صندوق‌ها خارج شد.

804 میلیارد تومان دیگر از درآمد ثابت‌ها پرید804 میلیارد تومان دیگر از درآمد ثابت‌ها پرید804 میلیارد تومان دیگر از درآمد ثابت‌ها پرید804 میلیارد تومان دیگر از درآمد ثابت‌ها پرید804 میلیارد تومان دیگر از درآمد ثابت‌ها پرید

سبزی به عملکرد هفتگی بازگشت

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «گسترش فردای ایرانیان» با ۳.۰۷ درصد بهترین بازدهی و پس از آن صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با بازدهی ۲.۳۳ درصدی و صندوق «سپهر خبرگان نفت» با ۱.۳۸ درصد قرار داشتند و در انتهای جدول نیز تنها صندوق «مشترک صنعت و معدن» وجود دارد که با بازدهی ۱.۱۵ منفی قرار گرفته است.

رده‌های دوم و تغییراتی کوچک

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۵.۴۴ درصد بازدهی مثبت و «گسترش فردای ایرانیان» با ۳.۷۶ درصد بازدهی به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی مربوط به دو صندوق «توسعه سرمایه نیکی» و «اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران» با ۰.۱۲ و ۰.۰۳ درصد بازدهی منفی را ثبت کردند.

به غیر از صدرنشین، همه تغییر کردند

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۳۴.۸۴ درصد بازدهی داشته و بدترین عملکرد فصلی را نیز صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با بازدهی منفی ۱.۴۳ درصد منفی به خود اختصاص داده و تنها در آخر لیست نشسته است.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴۲.۶۳ درصد و «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۲۷ درصد داشته‌اند ضمن اینکه باید اشاره که پس از این صندوق‌های نیکوکاری، صندوق‌هایی «نیکوکاری لوتوس رویان» با ۲۲.۷۸ درصد و «اندوخته آمیتیس» با ۲۲.۶۸ درصد قرار گرفته‌اند.

نکته مهم این بخش آنجا بوده که در انتهای لیست، نام صندوقی که برچسب قرمزی داشته باشد به چشم نمی‌خورد و صندوق‌ها به‌غیر از عملکرد صفر یعنی تازه‌واردها، همه سبزپوش هستند؛ در انتهای لیست صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با بازدهی ۴.۲۶ درصد مثبت، «مشترک اندیشه فردا» با ۵.۰۲ درصد مثبت مشاهده می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کسرام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پارس سرام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ برگزار خواهد شد.

"وپست" با محور سرمایه به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده پست بانک ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.

"کویر" سوددهی را آغاز کرد

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر از زمان سوددهی به سهامدارانش گفت.

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.