کد خبر : ۲۵۰۲۱۴
پیش گشایش؛
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶
نخستین روز در هفته بازارسرمایه با افت ۲۷ هزار واحدی همراه بود و مطابق پیش‌گشایش دیروز، با افت همراه بود و شاخص راه خود را به سوی پله یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی کج کرد تا اگر حمایتی از سوی بازار می‌خواهد شکل بگیرد، در این نقطه باید عملی شود.

پیش گشایش+بورس نیوز

به گزارش بورس‌نیوز، در روز‌هایی که دلار و نفت سیر صعودی را داشت، بسیاری از شرکت‌های نفتی و البته صادرات‌محور روندی عکس به خود گرفتند و نزولی بودند حال که روند هر دو فاکتور یعنی دلار و نفت نزولی شده، باید دید که بورس ایران مسیر خود را چگونه ترسیم می‌کند! صعود یا نزول ...

نخستین روز در هفته بازارسرمایه با افت ۲۷ هزار واحدی همراه بود و مطابق پیش‌گشایش دیروز، با افت همراه بود و شاخص راه خود را به سوی پله یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی کج کرد تا اگر حمایتی از سوی بازار می‌خواهد شکل بگیرد، در این نقطه باید عملی شود.

البته اگر توجه داشته باشیم، شاخص در زمانی که با رشد نفت تکان نخورد، نباید با تزریق هیجان در روز‌های نزولی نفت، پالایشی‌ها را هم منفی کند و از ابتدای معاملات باید بدور از هیجان گام برداشت؛ از سوی دیگر با در نظر گرفتن روند بازار طی معاملات روز گذشته و نحوه منفی شدن آن که بیشتر شبیه دومینو بود، شرایطی از ترس و ناامیدی را بر بازار مستولی می‌کند و حتی خودرویی‌ها نیز نتوانستند مطابق انتظار حرکت کنند.

با این وجود یکی دو روز آتی برای بازار بسیار مهم است، چرا که شاخص کل با حمایت مهم بین راهی در محدوده یک میلیون و  ۳۸۶ هزار واحد مواجه می‌شود و با اینکه شکست آن قدری بعید است، اما نوع بازگشایی بازار‌های جهانی در روز دوشنبه، بویژه بازگشایی قیمت نفت در تعیین مسیر بازار در افق کوتاه‌مدت پیش رو تعیین کننده است.

دلار باز هم یک گام به عقب

در معاملات دلاری روز گذشته، هر دلار آمریکا به ۲۸ هزار و ۱۹۰ تومان رسید و باردیگر روندی کاهشی را به خود گرفت و هر یورو نیز به ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و باید دید که آیا ریال ایران در اخبار برجامی و آزادشدن دلار‌های بلوکه شده ایران می‌تواند نفسی چاق کند و فاصله خود را با دلار که فرسنگ‌ها فاصله گرفته را جبران کند یا اینکه باید برای نوسان منفی دلار این جمله را بگوییم " این نیز بگذرد".

سکه باردیگر کاهشی شد

هر سکه بهار آزادی نیز با عقب‌نشینی ۱۰۰ هزارتومانی خود، به نرخ ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزارتومان رسید و هر سکه امامی نیز با کاهش ۸۰ هزارتومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته، در حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته شد

در تابلوی طلافروشی‌ها نیز هر گرم طلا، به یک میلیون و ۲۲۷ هزارتومان رسید که کاهش ۱۳ هزارتومانی را به خود گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه ۷۰۰ درصدی

افزایش سرمایه ۷۰۰ درصدی "واحیا" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷برگزار شد.
مجمع

مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ برگزار می‌شود.

"جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پلی پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.