کد خبر : ۲۵۰۲۳۳
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
حجم صادرات نفت عربستان سعودی به چین در اکتبر ۱۹.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت و این کشور برای یازدهمین ماه متوالی بزرگترین صادرکننده نفت به چین ماند.

قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، آمار اداره کل گمرک چین نشان داد صادرات نفت عربستان سعودی به چین در اکتبر به ۷.۱ میلیون تن معادل ۱.۶۷ میلیون بشکه در روز رسید که ۱۹.۵ درصد بالاتر از ۱.۳ میلیون بشکه در روز در مدت مشابه سال گذشته و همچنین بالاتر از ۱.۹۴ میلیون بشکه در روز در سپتامبر بود.واردات نفت چین از روسیه که شامل واردات از طریق خط لوله است، در اکتبر ۱.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و به ۶.۶ میلیون تن معادل ۱.۵۶ میلیون بشکه در روز رسید و بالاتر از ۱.۴۹ میلیون بشکه در روز در سپتامبر بود.

رشد صادرات نفت روسیه به خصوص گرید نفتی اسپو (ESPO) به دنبال صدور سهمیه‌های واردات جدید از سوی دولت چین در اوت و اکتبر روی داد که به پالایشگاه‌های خصوصی چین امکان داد خرید گرید نفتی محبوب خود را افزایش دهند.

با این حال مجموع واردات نفت چین به دلیل اعمال محدودیت دولت برای واردات نفت از سوی پالایشگاه‌های خصوصی، در اکتبر به پایین‌ترین میزان در سه سال اخیر نزول کرد.

واردات نفت چین از برزیل ماه میلادی گذشته ۵۳.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت و واردات از آمریکا هم ۹۱.۸ درصد سقوط کرد.

طبق گزارش رویترز، واردات نفت چین از ایران بین اوت و اکتبر به دلیل قیمت رقابتی که خریداران را با وجود ریسک تحریم‌های آمریکا تشویق کرد، بالای نیم میلیون بشکه در روز بود. واردات از ایران، خرید کمتر نفت برزیل و غرب آفریقا را به دنبال داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.