سیمان سپاهان رکورد زد؛
۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان گفت: شرکت سیمان سپاهان در این مدت با صادرات ۹۰۰ هزار تن کلینکر به رکوردی بی سابقه با درآمد عملیاتی ۱۰۳۵ میلیارد تومان و سود خالص ۳۲۷ میلیارد تومان دست یافت.

سیمان سپاهان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، عباسعلی معینیان، مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با بیان اینکه در سال مالی منتهی به پایان شهریور ۱۴۰۰ سیمان سپاهان موفق به تولید بالغ بر ۲.۶ میلیون تن کلینکر و فروش ۱.۷ میلیون تن سیمان شده اظهار کرد: این شرکت در این مدت با صادرات ۹۰۰ هزار تن کلینکر به رکوردی بی سابقه با درآمد عملیاتی ۱۰۳۵ میلیارد تومان و سود خالص ۳۲۷ میلیارد تومان دست یافت.وی افزود: با این حساب در زمینه درآمد عملیاتی رشد ۱۴۲ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته و همچنین در زمینه سود خالص رشد ۳.۵ برابری نسبت به دوره مشابه سال گذشته به دست آمده است.

معینیان با اشاره به اینکه سیمان سپاهان نخستین شرکت سیمانی با درآمد بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی و سومین شرکت صادرکننده در کشور و برترین شرکت صادرکننده در منطقه مرکزی ایران است گفت رشد ۳.۵ برابری سود خالص شرکت در سال ۱۴۰۰ و ارتقای حاشیه سود خالص از ۴درصد در سال ۱۳۹۸ به ۳۲درصد در سال ۱۴۰۰ از موفقیت‌های این شرکت است.

وی ارزآوری حدود ۲۰ میلیون دلاری و افزایش راندمان تولید از ۶۹درصد به ۸۸درصد در سال اخیر را از دیگر موفقیت‌های این شرکت برشمرد و خاطرنشان کرد: برخورداری از موجودی استراتژیک کلینکر به میزان ۷۰۰ هزار تن که بالاترین موجودی کلینکر در سطح کشور است و صادرات به ۱۱ کشور از دستاورد‌های دیگر این مجموعه تولیدی است در حالیکه قبل از سال ۱۳۹۷ از ایران تنها به کشور عراق سیمان صادر شده است.

گفتنی است، شرکت سیمان سپاهان، یکی از شرکت‌های مجموعه هلدینگ سیمان غدیر است. هلدینگ سیمان غدیر با در اختیار داشتن ۱۲ درصد تولید و ۱۷.۵ درصد صادرات سیمان کشور، به زودی با نماد "سغدیر" در فرابورس عرضه اولیه می‌شود. غدیر به لحاظ تولید عملیاتی، دومین هلدینگ در بین سیمانی‌های کشور بوده و به جهت ظرفیت نیز رتبه سوم را دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع

مجمع عمومی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ برگزار شد.
پرداخت سود به سهامداران

پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده

شرکت سیمان دشتستان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.