کد خبر : ۲۵۱۸۷۵
ارزش بازاری که در حوزه شیمیایی با اُفت ۳,۴۰ درصدی مواجه شد؛
۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "پردیس" در آبان ماه مربوط به بخش «محصولات شیمیایی» با ۹۰۷ میلیارد ریال در حوزه پذیرفته‌شده در بورس بود.

سرمایه گذاری پردیس+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری پردیس در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آذرماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود در بورس و خارج از بورس را برابر با ۴،۱۷۸ میلیارد ریال گزارش کرده است.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها با ۳،۶۹۷ میلیارد ریال در بخش پذیرفته‌شده در بورس بوده و مابقی آن نیز در حوزه خارج از بورس سرمایه‌گذاری شده است.

مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "پردیس" در آذرماه با رشد ۲,۹۰ درصدی نسبت به ماه گذشته همراه بوده و در مقایسه با سال گذشته نیز ۲۶ درصد افزایش سرمایه‌گذاری را به ثبت رسانده است.

ارزش بازار سرمایه گذاری پردیس+بورس نیوز

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "پردیس" در آذرماه مربوط به بخش «محصولات شیمیایی» با ۹۰۷ میلیارد ریال در حوزه پذیرفته‌شده در بورس بوده و در بخش خارج از بورس نیز بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری به «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» با ۲۱۶ میلیارد ریال اختصاص‌یافته است.


بیشتر بخوانید: بررسی معاملات " پردیس " به عهده سازمان بورس است


بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری "پردیس" در آذرماه مربوط به بخش «محصولات شیمیایی» با ۲،۸۳۰ میلیارد ریال بوده و پس‌ازآن نیز بخش «فلزات اساسی» با ۲،۴۴۸ میلیارد ریال بیشترین ارزش بازار را از آن خودکرده است.

ارزش بازار سرمایه‌گذاری در حوزه محصولات شیمیایی با اُفت ۳,۴۰ درصدی در مقایسه با ماه گذشته همراه بوده و نسبت به سال گذشته نیز ۱۷ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

در بخش صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های بورسی "پردیس" بیشترین بهای تمام‌شده متعلق به «معدنی و صنعتی چادرملو» با ۲۰۱ میلیارد ریال بوده که ارزش بازار آن بالغ‌بر ۷۷۶ میلیارد ریال اعلام‌شده که کاهش یک‌درصدی را نسبت به ماه گذشته به همراه داشته و در مقایسه با سال گذشته ۵۸ درصد افزایش‌یافته است.

بیشترین ارزش بازار "پردیس" نیز در اختیار «پتروشیمی پردیس» با مبلغی بالغ‌بر ۱,۰۲۱ میلیارد ریال بوده و شرکت بعدی که عمده‌ترین ارزش بازار را به خود اختصاص داده «فولاد مبارکه اصفهان» بوده که ارزش بازار سرمایه‌گذاری در این شرکت ۸۲۲ میلیارد ریال بوده است.

"پردیس" با سرمایه ثبت‌شده ۱,۲۵۰ میلیارد ریال طی عملکرد ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به آذرماه سال ۱۴۰۰ از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی بالغ‌بر ۵۳۶ میلیارد ریال درآمد داشته، شرکت در انتهای آبان ماه چندین شرکت با بهای تمام‌شده ۳,۶۹۷ میلیارد ریال در پرتفوی بورسی خود داشته که با رشد ۱۶۲ درصدی به مبلغ ۹,۶۹۰ میلیارد ریال رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "حخزر" از ماه آینده

شرکت کشتیرانی دریای خزر از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.

"سامان" به افزایش سرمایه ۱۹۸ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده بانک سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "کطبس" تازه می شود

مجمع عمومی فوق العاده زغالسنگ نگین طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ برگزار خواهد شد.
فردا، روز برگزاری مجمع

فردا، روز برگزاری مجمع "بالبر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات کابل البرز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: