کد خبر : ۲۵۱۹۱۹
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد؛
۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
دلار نیمایی با وجود موضع گیری‌هایی که داشته حدود ۹۰ الی ۹۵ درصد در حال نزدیک شدن به بازار آزاد است. پیش از این دلار نیمایی ۱۵۰۰ تومان در بازار رشد داشته و می‌تواند به افزایش جزئی سودآوری شرکت‌ها کمک می‌کند که بخشی از آن مربوط به هزینه‌های انرژی است.

تهدیدات بورسی از جنس ستاد اقتصادی

همایون هیوند مدیر سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، درخصوص وضعیت بازار اظهار کرد: با تأییدشدن بودجه پیشنهادی، کمتر شدن ابهامات بودجه و پایبندی به دستور ۱۰بندی که در شورای ستاد اقتصادی دولت تصویب شد، ریسک افزایش هزینه‌های انرژی در بازارسرمایه کمتر خواهد شد.وی افزود: از طرفی دلار نیمایی با وجود موضع‌گیری‌هایی که داشته حدود ۹۰ الی ۹۵ درصد در حال نزدیک شدن به بازار آزاد است؛ پیش از این دلار نیمایی ۱۵۰۰تومان در بازار رشد داشته و می‌توانست به افزایش جزئی سودآوری شرکت‌ها کمک کند که بخشی از آن مربوط به هزینه‌های انرژی است.

مدیر سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها ادامه داد: در صورتی که نرخ سود بانکی با سقف ۲۰درصدی طبق مصوبه ۱۰بند رعایت شود یعنی جهت‌گیری بانک‌مرکزی به سمت نرخ سود ۲۰ درصدی برود تأثیر متعادل و مثبتی را در بازار سرمایه تجربه خواهیم کرد.

وی ضمن تأکید بر غیرمنطقی بودن پیش‌بینی بازار‌سرمایه در کوتاه‌مدت تصریح کرد: به نظر می‌رسد با توجه به هیجانات بازار‌سرمایه در روز‌های اخیر نمی‌توان انتظار رشد با شیب ملایمی را داشت؛ البته پیش‌بینی مطمئن‌تر و دقیق‌تر با ارسال گزارش‌های ۹ماهه شرکت‌ها به بازار صورت می‌گیرد.

هیوند در پایان گفت: با تهدیداتی که در ستاد اقتصادی دولت اتفاق افتاد برخی از موضوعات نگران‌کننده مانند افزایش شدید نرخ گاز، سوخت شرکت‌ها و خوراک پتروشیمی‌ها تعدیل شد. امیدواریم بودجه تصویب شده توسط ستاد اقتصادی دولت به دست مجلس نیز به تأیید برسد. در این صورت با تأیید نهایی بودجه، بازار روز‌های مثبتی را به چشم خواهد دید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: