کد خبر : ۲۵۱۹۸۲
سبدگردان آسمان در بلندای آسمان هفتگی درآمد ثابت‌ها؛
۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۳ هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان رسید.

صندوق «آسمان امید» و «نگین رفاه» صدرنشین ماهانه شدند

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

صندوق «آسمان امید» و «نگین رفاه» صدرنشین ماهانه شدند

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، برابر با ۳۷۳ هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان رسید.

در هفته‌ای که آخر آن نقش سبز به بازارسرمایه بخشیده بود اما؛ روند صندوق‌ها نشانگر آن بوده که در پایان هفته، مختلط‌ها مجددا ۵ هزار و ۷۱ میلیارد تومان دیگر را از دست دادند.

صندوق «آسمان امید» و «نگین رفاه» صدرنشین ماهانه شدندصندوق «آسمان امید» و «نگین رفاه» صدرنشین ماهانه شدندصندوق «آسمان امید» و «نگین رفاه» صدرنشین ماهانه شدندصندوق «آسمان امید» و «نگین رفاه» صدرنشین ماهانه شدندصندوق «آسمان امید» و «نگین رفاه» صدرنشین ماهانه شدند

صندوق «سهم‌آشنا» تنها قرمزپوش هفتگی

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «مشترک آسمان امید» با ۲.۳۵ درصد تحت مدیریت "سبدگردان آسمان" اشاره داشت و پس از آن صندوق «نگین رفاه» با ۱.۸۲ درصد تحت مدیریت "کارگزاری بانک رفاه کارگران" و صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با ۱.۵۴ درصد تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری فراز ایده نوآفرین تک" قرار داشتند و در انتهای جدول نیز تنها یک صندوق همانند نام خود، رخت قرمز بر تن کرد؛ «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با بازدهی ۰.۲ منفی تحت مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" قرار گرفته است.

صدرنشین‌های ماهانه تغییر کردند

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۴.۱۶ درصد بازدهی مثبت تحت مدیریت "کارگزاری آبان" و «مشترک اندیشه فردا» با ۳.۶۴  درصد بازدهی تحت مدیریت "مشاور سرمایه کذاری ارزش پرداز آریان" به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی ماهانه در چنگال صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۳.۳۳ درصد بازدهی منفی بود و بالای قعرنشین هفته گذشته یعنی صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با عملکرد ۱.۶۷ منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری فراز ایده نوآفرین تک" و  صندوق «توسعه سرمایه نیکی» با عملکرد ۱.۵۸ منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر" قرار دارد.

به غیر از صدرنشین، همه تغییر کردند

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۲۱.۴۱  درصد بازدهی داشته و بدترین عملکرد فصلی را هم مانند عملکرد ماهانه، صندوق «مشترک صنعت و معدن» با بازدهی منفی ۰.۹۶ درصد منفی به خود اختصاص داد.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴۳.۲۱ درصد و «نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران» تحت مدیریت "سبدگردان کاریزما" با ۳۴.۲۲ درصد داشته‌اند ضمن اینکه باید اشاره که پس از این صندوق‌های نیکوکاری، صندوق‌هایی «خاتم ایساتیس پویا» تحت مدیریت "سبدگردان ایساتیس پویا کیش" با ۲۳.۹۷ درصد و «پارند پایدار سپهر» تحت مدیریت "تامین سرمایه سپهر" با ۲۳.۴۲ درصد قرار گرفته‌اند.

نکته مهم این بخش آنجاست که باردیگر نامی آشنا در بین صندوق‌ها یعنی «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به چشم می‌آید که از لحاظ عملکرد سالانه نیز از انتها، صدرنشین بود و بازدهی ۳.۲ درصد منفی را با مدیریت "مشاور سرمایه گذاری فراز ایده نوآفرین تک" شاهد هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "سرچشمه" در مجمع افزایش یافت

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷برگزار شد.

"اتکام" از ۱۰ روز آینده دست به جیب می‌شود

شرکت بیمه اتکایی امین از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش سرمایه ۷۵ درصدی

افزایش سرمایه ۷۵ درصدی "کزغال" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت زغال سنگ پروده طبس در تاریخ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "غگل" در سیزدهمین روز بهمن

مجمع عمومی شرکت گلوکوزان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: