کد خبر : ۲۵۲۲۵۲
ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس ممنوع الخروج شد؟
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶
شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اخیرا مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به دلیل ابهام در عدم بازگشت پول فروش محصولات پتروشیمی‌های زیرمجموعه، ممنوع الخروج شده است.

جعفر ربیعی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اخیرا مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به دلیل ابهام در عدم بازگشت پول فروش محصولات پتروشیمی‌های زیرمجموعه، ممنوع الخروج شده است.البته پیش ازاین نیز خبر رسیده بود که برخی از مدیران تجارت صنعت نیز، چون مدیرعامل این شرکت، تا روشن شدن نحوه بازگشت معوقات ناشی از فروش محصول، ممنوع الخروج شده اند که براین اساس باید گفت در صورت صحت این موضوع، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و یارانش در تجارت صنعت که در امر فروش محصولات شرکت‌های زیرمجموعه متمرکز هستند تا اطلاع ثانوی و روشن شدن وضعیت این معوقات حق خارج شدن از کشوررا نخواهند داشت.

پیش ازاین نیز ابهامات بسیاری در خصوص نحوه معاملات تجارت صنعت و عملکرد مدیرانش مطرح بود که این امر اگرچه در حسابرسی‌های سالانه این شرکت قید گردیده، اما تا کنون با بهره گیری از عنوان "تحریم" طی سه سال گذشته اجازه کنکاش دراین حساب و کتاب‌های مبهم داده نشده است.

با این حال شنیده می‌شود میزان مطالبات بازنگشته تجارت صنعت بیش از رقمی است که در پرونده بازرگانی پتروشیمی مورد بررسی قرار گرفته که در نهایت منجربه دستگیری برخی از مدیران آن شد. درچنین شرایطی کارشناسان نسبت به تکرار پرونده پتروشیمی گیت اینبار در هلدینگ خلیج فارس ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند باید هر چه زودتر پیش از تغییر مدیریت این هلدینگ تکلیف منابع ارزی بازنگشته به کشوررا روشن کرد.

هرچند که به اعتقاد کارشناسان رقم بازنگشته در معاملات تجارت صنعت بیش از رقمی است که در کل پرونده پتروشیمی گیت مطرح بوده و بررسی این امر قطعا منجر به ایجاد پرونده‌ای تاریخی از لحاظ خروج منابع کشور خواهد شد.

بنابرآمار‌های رسمی منتشر شده بر روی کدال مربوط به ۶ ماهه اول امسال، شرکت تجارت صنعت، بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان تنها به ۷ پتروشیمی زیرمجموعه هلدینگ بدهکاراست که بالاترین این رقم مربوط به پتروشیمی نوری با طلب ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی برمی‌گردد؛ بنابراین در چنین شرایط باید از نهاد‌های نظارتی خواست تا پیش از تغییر مدیرعامل فعلی هلدینگ خلیج فارس و در لحظات پایانی مدیریت تیم فعلی برراس این هلدینگ حسابکشی از این مدیران را به طور جد آغاز کنند تا احتمالا در بدبینانه‌ترین حالت منافع ملی به نفع شخص یا اشخاصی مصادره نگردد!

منبع: دیگر رسانه ها


بورس نیوز در انتظار درج پاسخ از سوی هلدینگ خلیج فارس و انتشار آن است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: