کد خبر : ۲۵۲۳۱۶
۷۷,۷ میلیاردتومان به صندوق‌های مختلط تزریق شد؛
۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
روند ورود و خروج نقدینگی در صندوق‌های مختلط طی هفته منتهی به ۱۰ دی‌ماه کمی به رنگ سبزی زد و ۷۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به این صندوق‌ها افزوده شد تا امید‌ها نسبت به سرمایه‌گذاری در هفته‌های اخیر کمی پرقدرت‌تر شود.

«مشترک نواندیشان» سه گانه سرخ‌پوشی را کسب کرد

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی آن‌ها اشاره کرده، همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

آخرین روز معاملات این صندوق‌ها را مشاهده می‌کنید.

«مشترک نواندیشان» سه گانه سرخ‌پوشی را کسب کرد

روند ورود و خروج نقدینگی در صندوق‌های مختلط طی هفته منتهی به ۱۰ دی‌ماه کمی به رنگ سبزی زد و ۷۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به این صندوق‌ها افزوده شد تا امید‌ها نسبت به سرمایه‌گذاری در هفته‌های اخیر کمی پرقدرت‌تر شود.

بر اساس این گزارش، مجموع ارزش این ۲۱ صندوق به ۲ هزار و ۳۵۳ میلیارد تومان بالغ شد.

«مشترک نواندیشان» سه گانه سرخ‌پوشی را کسب کرد

فقط «مشترک نواندیشان» به قرمزی اندیشید

باید اشاره شود در همین ابتدا که در بخش مختلط‌ها نیز تمام صندوق‌ها سبزپوش بودند و تنها یک صندوق مجددا همانند هفته‌های گذشته نتوانست که عملکردی سبز را در این هفته از خود برجای گذارد.

بر همین اساس، صندوق «ارمغان یکم ملل» با ۵.۳۳ درصد تحت مدیریت "سبدگردان پاداش سرمایه" و صندوق «تجربه ایرانیان» با ۵.۰۹ درصد تحت مدیریت "کارگزاری بانک آینده" و صندوق «نیکوکاری ایتام برکت» با ۴.۸۶ درصد تحت مدیریت "سبدگردان تدبیر" توانستند که صدرنشین هفتگی لقب بگیرند.

اما از آن سوی جدول و در بخش عملکرد منفی‌ها نیز می‌توان به صندوق‌هایی نظیر، صندوق «مشترک نو اندیشان» با ۲.۰۳ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری نواندیشان بازارسرمایه" و صندوق «زیتون نماد پایا» با ۱.۱۲ درصد مثبت تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری ترنج" و صندوق «سپهر اندیشه نوین» با ۱.۵۸ درصد مثبت تحت مدیریت "تامین سرمایه نوین" اشاره داشت که وضعیت مطلوبی را در این هفته از خود برجای نگذاشتند.

صندوق‌های سرخ به ۷ صندوق رسیدند

نگاهی به عملکرد ماهانه این صندوق‌ها نشان می‌دهد که عملکرد ماهانه این صندوق‌ها از تماما سرخ به ۷ صندوق قرمزپوش کاهش پیدا کرده اوضاع یک ماه گذشته این صندوق‌ها بهبود یافته است.

در بالای جدول صندوق‌های «سپهر اندیشه نوین» با ۳.۹ درصد مثبت تحت مدیریت "تامین سرمایه نوین" و صندوق «زیتون نماد پایا» با ۳.۵۲ درصد تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری ترنج" قرار گرفته است.

از بخش انتهایی جدول نیز می‌توان اشاره‌ای به نام صندوق‌هایی همچون، صندوق «مشترک نو اندیشان» با ۹.۰۱ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری نواندیشان بازارسرمایه"، صندوق «مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی» با ۵.۲۱ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان مفید" و صندوق «مشترک کوثر» با ۲.۱۶ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک صنعت و معدن" اشاره داشت.

«مشترک نو اندیشان» تنها در ۳ ماهه رتبه نخست داشت!

بهترین عملکرد سه ماهه را نیز صندوق «مشترک نو اندیشان» با ۴.۳ درصد داشته و پس‌ازآن صندوق «یکم نیکوکاری آگاه» با ۳.۲ درصد تحت مدیریت "سبدگردان آگاه"  قرارگرفته و از سوی دیگر، ضعیف‌ترین عملکرد نیز به صندوق «مشترک کوثر» تحت مدیریت "کارگزاری بانک صنعت و معدن" با منفی ۷.۶۷ درصد عملکرد رسید.

البته لازم به ذکر است که صندوق «مشترک نو اندیشان» در بخش عملکرد سالانه نیز با ۱۷.۴۸درصد منفی دومین صندوق از انتهای این جدول است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "حخزر" از ماه آینده

شرکت کشتیرانی دریای خزر از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.

"سامان" به افزایش سرمایه ۱۹۸ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده بانک سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "کطبس" تازه می شود

مجمع عمومی فوق العاده زغالسنگ نگین طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ برگزار خواهد شد.
فردا، روز برگزاری مجمع

فردا، روز برگزاری مجمع "بالبر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات کابل البرز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: