فراتر از بانک سود کنید؛
۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
اگر به دنبال یافتن بهترین گزینه دریافت سود بدون ریسک هستید، این مطلب را دنبال کنید.

سود ۲۲ درصدی در یکسال

به گزارش بورس نیوز، معمولا بین عموم جامعه بانک به عنوان تنها بازار بدون ریسک برای سرمایه گذاری قلمداد می‌شود؛ البته باید اذعان کرد که این موضوع صحت دارد. بازار‌های سهام، مسکن، طلا و ارز (فیات یا دیجیتال) همگی سطحی از ریسک را به همراه دارند.

لازم است که خاطرنشان کرد که بانک‌ها هم ریسک‌هایی از جنس ورشکستگی را نیز به همراه دارند که توضیح آن موضوع این مطلب نیست.

مطلوبیت یا یوتیلیتی در علم اقتصاد میزان رضایت و شادمانی فرد را از مصرف کالا و خدمات می‌سنجد. حتی اگر شخص ریسک گریزی باشید، باز شرایط مطلوب برای شما این است بتوانید گزینه سرمایه گذاری را پیدا کنید که با همان سطح ریسک خدمات بیشتری به شما ارائه دهد؛ این موضوع به خصوص در زمانی که تورمی بالاتر از سود بانکی وجود داشته باشد، معنای بیشتری پیدا خواهد کرد؛ اما آیا گزینه دیگری وجود دارد؟

باید گفت بله؛ گزینه مناسب‌تر از بانک، صندوق‌ سرمایه گذاری درآمد ثابت آسمان سهند است. این صندوق که قرار است از ۱۱ تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ پذیره نویسی شود، در گروه کم ریسک‌ترین صندوق‌های سرمایه گذاری بازار سرمایه قرار می‌گیرد. عملکرد و انتظار از این صندوق معمولا با بانک مقایسه می‌شود و گزینه‌های مناسب تری از بانک جهت سرمایه گذاری است.

چرا آسمان سهند گزینه مناسب‌تر از بانک است؟

مزیت‌های صندوق‌های درآمد ثابت آسمان سهند در مقایسه با سرمایه گذاری در بانک شامل موارد زیر است:
• امکان دریافت سود بالاتر از بانک (سقف پرداخت سود بانکی مشخص است)
• پرداخت سود روزشمار
• ورود و خروج آسان بدون نرخ شکست (بدون جریمه برداشت زودهنگام)
• معاف از مالیات
• دسترسی روزانه به عملکرد صندوق
• نظارت مستمر سازمان بورس و اوراق بهادار، متولی و حسابرس
• سرمایه گذاری با پول کم

سود بالاتر از سود بانکی دریافت کنید

صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت، حداقل ۷۵ درصد از پول سرمایه گذاران را در اوراق بهادار بادرآمد ثابت، گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی سرمایه گذاری می‌کنند و تا سقف ۲۵ درصد نیز می‌توانند در سهام سرمایه گذاری داشته باشند؛ این حد نصاب‌های از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص شده است و هیچ صندوقی نمی‌تواند از آن تخطی کند. همین انعطاف در ترکیب دارایی باعث شده که این صندوق‌ها به عنوان یک گزینه کم ریسک بتوانند پتانسیل بالاتری از بانک‌ها برای کسب سود داشته باشند.

صندوق آسمان سهند در مواقعی که بازار سهام روند صعودی دارد، با اختصاص بخشی از دارایی‌ها به سهام سودآور، از بورس کسب منفعت می‌کند و در مواقعی نزول بازار با اختصاص بخش بالایی از دارایی‌ها به اوراق بادرآمد ثابت ارزشمند و مطمئن زمینه ساز کسب سود بالاتر از بانک را فراهم می‌آورد.

پیش بینی سود ۲۲ درصدی

تیم سرمایه گذاری صندوق آسمان سهند بر این باور هستند که می‌تواند طی سال آینده بازدهی ۲۲ درصدی را برای سرمایه گذاران خود محقق کند و در صورت مساعد بودن شرایط بازار امکان تحقق سود‌های بالاتر نیز وجود دارد. این سود سرمایه گذاران را بی نیاز از سرمایه گذاری در بانک، اوراق بادرآمد ثابت و صندوق‌های درآمد ثابت خواهد کرد.

شیوه معامله صندوق

صندوق‌های درآمد ثابت براساس شیوه معامله به دو دسته صدور و ابطالی و قابل معامله در بورس (ETF) تقسیم می‌شوند. صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت آسمان سهند یک صندوق صدور و ابطالی است؛ پس خرید و فروش واحد‌های آن در سایت صندوق آسمان سهند صورت می‌گیرد.

شیوه شرکت در پذیره نویسی

در صندوق‌های صدور و ابطالی مثل آسمان سهند طرف معامله خود صندوق است که قیمت هر واحد همیشه برابر با ارزش خالص دارایی‌ها (NAV) صندوق با اضافه و کسر کارمزد‌های مربوطه تعیین می‌شود. ساز و کار معاملاتی و پذیره نویسی بدین‌گونه است که علاقمندان به سرمایه گذاری در صندوق آسمان سهند کافی است که سجامی باشند و در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ با ثبت نام در سایت صندوق و ورود به پنل اختصاصی اقدام به صدور واحد به هر تعداد کنند.

سود ۲۲ درصدی در یکسال

آیا فقط در تایم معاملات بورس می‌توان در پذیره نویسی شرکت کرد؟

خیر؛ شما در بازه ۱۱ تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز و آنلاین می‌توانید اقدام به شرکت در پذیره نویسی صندوق صدور و ابطالی آسمان سهند کنید.

پس از ثبت نامه در سجام و احراز هویت و ثبت نام در صندوق آسمان سهند شما می‌توانید مبلغ مورد نظر را به حساب صندوق نزد بانک آینده واریز کرده و فیش پرداختی را در پنل اختصاصی خود بارگذاری کنید.

سقف و کف صدور

کف صدور و شرکت در پذیره نویسی حداقل یک واحد سرمایه گذاری است و هر واحد سرمایه گذاری آسمان سهند ۱۰,۰۰۰ ریال است. هر سرمایه گذاری به هر میزانی که مدنظر دارد، می‌تواند خرید داشته باشد.

شیوه پرداخت سود

صندوق‌های درآمد ثابت به دو شیوه سود پرداخت می‌کنند؛ پرداخت سود دوره‌ای (ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه) یا افزایش قیمت واحد سرمایه گذاری.

صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت آسمان سهند به صورت ماهانه اقدام به پرداخت سود می‌کند. این صندوق‌ها مناسب کسانی است که درآمد حاصل از سرمایه گذاری را خرج مصارف روزمره زندگی می‌کنند و به صورت ماهانه هزینه‌هایی دارند که از محل سرمایه گذاری تأمین می‌شود.

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که سود‌های ماهانه آسمان سهند، به کسانی تعلق می‌گیرد که تا موعد پرداخت سود، واحد‌های سرمایه گذاری خود را نگه داشته باشند؛ یعنی اگر سرمایه‌گذار، قبل از تاریخ پرداخت سود طی ماه اقدام به ابطال کنند، دیگر سودی در انتهای ماه به حساب ایشان واریز نمی‌شود، ولی سود روزشمار تعداد روز‌های ماه را دریافت خواهند کرد؛ سود فقط به ازای مالکیت تعداد واحد سرمایه‌گذاری در انتهای ماه پرداخت می‌شود.

کارمزد

کارمزد پایین صندوق آسمان سهند به همراه حفظ اصل پول و دریافت سود بالاتر از بانک، می‌تواند خیال سرمایه گذاران ریسک گریز را راحت کند. سقف کارمزد این صندوق در طی یکسال ۰.۵ درصد است و ممکن است پایین‌تر از این عدد هم شود؛ به طور مثال، اگر شما ۱۰۰ میلیون تومان در این صندوق سرمایه گذاری کنید، پیش بینی می‌شود که طی یکسال آینده، ۲۲ میلیون تومان سود دریافت کنید و فقط ۵۰۰ هزار تومان کارمزد پرداخت خواهید کرد.

تاریخ پذیره نویسی

پذیره نویسی صندوق با درآمد ثابت آسمان سهند در بازه ۱۱ تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت. اشخاص می‌توانند در ۲۴ ساعت شبانه روز و به صورت غیرحضوری از طریق سایت صندوق اقدام به خرید واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق کنند.
پس اتمام دوره زمانی تا بررسی سازمان بورس و اوراق بهادار، امکان صدور مجدد و ابطال واحد وجود ندارد؛ اما طی این ماه سود به سرمایه شما تعلق خواهد گرفت. پس از بررسی‌های سازمان بورس و اوراق بهادار و اعطای مجوز فعالیت، امکان صدور مجدد و ابطال واحد فعال خواهد شد.

حداقل مبلغ پذیره نویسی

شما برای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری آسمان سهند نیاز به مبلغ بالایی ندارید و با صدور یک واحد می‌توانید به باشگاه مشتریان این صندوق بپیوندید؛ قیمت هر واحد سرمایه گذاری ۱۰,۰۰۰ ریال است.

مراحل پذیره نویسی

مراحل شرکت در پذیره نویسی صندوق آسمان سهند به ترتیب شامل احراز هویت سجامی، ثبت نام در سامانه صندوق، دریافت شناسه کاربری و رمز عبور و ورود به سامانه صندوق و اقدام به پذیره نویسی است.

سود ۲۲ درصدی در یکسال

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت اطلاع رسانی پذیره نویسی آسمان سهند شوید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان سرمایه گذاری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۰۰۰ تماس بگیرید یا اینکه با ورود به سایت مدیریت دارایی آسمان اطلاعات خود را ثبت کنید.

سود ۲۲ درصدی صندوق «آسمان سهند» در یکسال

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: