کد خبر : ۲۵۲۵۲۸
یک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
موضوع بازار گردانی روش غیر مستقیم و تعیین تکلیف مجامع شان نیز نیاز به ورود بالادستی سیاست گذار و ریل گذاری لازم الاجرا توسط ایشان دارد.

ضرورت تشکیل کانونی برای پیگیری مطالبات سهامداران عدالت

به گزارش بورس نیوز در حالی که سهامداران عدالت این روزها با چالش هایی از جمله اضافه نشدن سهام عدالت به پرتفوی سهامدارانی که روش مستقیم را برای مدیریت دارایی خود برگزیده اند؛ افت ارزش سبد عدالت در صورت افزایش سرمایه شرکت های سبد سهام عدالت از محل آورده نقدی؛ و نیز بلاتکلیفی و عدم بازارگردانی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت؛ اما در پیش نویس طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار هیچ ماده و تبصره ای در مورد سهام عدالت وجود ندارد!

نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: هر چند که رشد کلیت بازار و سهام عدالت همراستا بوده و تاثیر متقابل برهم دارند، اما جای خالی پیگیری منافع مستقیم بزرگترین جامعه اقتصادی کشور (که در سال های اخیر نیز شکل گرفته است) در متون منتشر شده پیش نویس خالی است و انتظار می رود در ادامه توجه ویژه ای به این قشر از سهامداران گردد.

وی افزود: از جمله موارد موثر بر منافع جامعه سهامداران عدالت، راه اندازی کانون تخصصی مربوطه (مجزا از کانون سهامداران خرد) است که می تواند پیگیر مطالبات و خواسته های این افراد باشد. سهامدارانی که دانش بالای بورسی ندارند و همچنین سازوکار اجرایی متناسبی برای تجمیع نظرات و پیگیری هایشان نیز عملا در دسترس نیست.

میرزایی ضمن تاکید بر ضرورت بازارگردانی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: همچنین موضوع بازار گردانی روش غیر مستقیم و تعیین تکلیف مجامع شان نیز نیاز به ورود بالادستی سیاست گذار و ریل گذاری لازم الاجرا توسط ایشان دارد. امید هست با توجه به نظر مثبت برخی از تصمیم سازان و تصمیم گیران و همچنین مطالبه جامعه بزرگ سهامداران و رسانه های بورسی ، تامین منافع ایشان در اصلاحیه قانون بصورت مستقیم و تخصصی مد نظر قرار بگیرد .

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۵
کانون ومانون کار ساز نیست فقط به دست اندرکاران نفری ده بیست میلیون سهام عدالت بدهند وذینفع بشنوند ظرف یک ماه سرسامان میدهند درغیر این صورت بدترخواهدشد ولی بهترهرگز
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: