کد خبر : ۲۵۲۵۵۸
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
نامشخص بودن حذف یا تداوم نرخ ارز نیز موجب سرگردانی و بلاتکلیفی بازار سرمایه شده است. در کل می‌توان گفت بازار جای نگرانی نداشته و سرمایه گذارانی که در این حوزه صبر کنند تا چند ماه آینده نتایج خوبی بدست خواهند آورد.

بازار سرمایه +بورس نیوز

رضا خانکی، مدیر عامل داران در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص وضعیت فعلی بازار سرمایه بیان کرد: از عوامل تأثیرگذار بر روند بازار می توان به نتایج نهایی مذاکرات برجام اشاره کرد و به نظر می‌رسد تا آخر ژانویه یعنی اوایل بهمن ماه توافقات به نتایج خوبی برسند.وی ادامه داد: همچنین بازار سرمایه هنوز از تغییر روند نرخ بهره خیلی مطمئن نیست؛ در واقع با نرخ بهره بالایی که در بازار وجود دارد، حجم معاملات، خود به خود کاهش یافته و بازار با کمبود معامله مواجه می‌شود. البته لزومی ندارد که بازار حتما رونق بگیرد اما؛ در صورتی که حجم معاملات کم شود، بازار نه کاهش و نه افزایش خواهد داشت و در حالت ابهام قرار دارد.

خانکی ضمن اشاره به تأثیر مجلس در روند بازار سرمایه تصریح کرد: واکنش و تصمیم گیری‌های مجلس نسبت به بودجه ارائه شده مشخص نیست چرا که این لایحه تغییرات زیادی خواهد داشت و تا به تصویب رسیدن آن توسط مجلس، باید صبر کرد.

وی بیان کرد: در این راستا نامشخص بودن حذف یا تداوم نرخ ارز نیز موجب سرگردانی و بلاتکلیفی بازار سرمایه شده است. در کل می‌توان گفت بازار جای نگرانی نداشته و سرمایه گذارانی که در این حوزه صبر پیشه کردند تا چند ماه آینده نتایج خوبی بدست خواهند آورد.

کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: با توجه به وضعیت فعلی می‌توان گفت بازار ترس‌های خود را پشت سر گذاشته و موارد مبهم بودجه پیشنهادی تا حدود زیادی رفع شده است. به نظر می‌رسد در نهایت روند بازار سرمایه رشد کرده و با تأیید بودجه پیشنهادی خیال سرمایه گذاران راحت خواهد شد.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۵
مطلب ساده است اگر توافق شود قیمتها تا پنجاه درصد هیجانی تا سی درصد تقریبا قطعی اصلاح دارد .اگر توافق نشود دولت برای تامین مالی روی بورس چنبره خواهد زد و باید از بورس خارج شد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۵
یکباره پول مردم را با سود ماهیانه اشان برگردانید. گزارش خرید حسابداری هم گواهی بر حرف همگان است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: