کد خبر : ۲۵۲۵۷۸
وزیر صمت:
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بازار فولاد وضعیت بسیار پایدار و خوبی دارد به طور مثال قیمت میلگرد طی ماه‌های گذشته از بیش از ۱۸ هزار تومان به کمتر از ۱۴ هزار تومان رسیده است. بهای ورق‌های فولادی نیز همین گونه است.

فاطمی امین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص نشست کمیسیون اقتصادی اظهار کرد: در این نشست موضوع تنظیم بازار بررسی شد؛ در این حوزه میان وزارتخانه‌ها تقسیم کاری صورت گرفته است، به طور مثال تنظیم بازار مواد غذایی مانند مرغ و تخم مرغ به عهده وزارت جهاد کشاورزی است و کالا‌هایی مانند فولاد و سیمان به عهده وزارت صمت است.وی به مردم نوید داد که بازار فولاد وضعیت بسیار پایدار و خوبی دارد به طور مثال قیمت میلگرد طی ماه‌های گذشته از بیش از ۱۸ هزار تومان به کمتر از ۱۴ هزار تومان رسیده است. بهای ورق‌های فولادی نیز همین گونه است.

وزیر صمت با بیان اینکه در بازار سیمان شاهد ثبات هستیم، خاطرنشان کرد: در یک ماه ابتدایی فعالیت هر پاکت سیمان به ۲۵ هزار تومان کاهش یافت هرچند بهای سیمان به دلیل شایعه قطعی گاز طی یک تا دوهفته به بیش از ۲۶ هزار تومان افزایش پیدا کرد، اما دوباره به قیمت ۲۵ هزار تومان بازگشت.

فاطمی امین ادامه داد: در بازار کالا‌های پایه که مواد اولیه واحد‌های صنعتی هستند، با کاهش قیمت و ثبات قیمت مواجه هستیم و تورم تولیدکننده یعنی تورم کالا‌هایی که تولیدکننده مصرف می‌کند، در ۴ ماه گذشته حدود ۲۶ درصد و تورم مصرف کنندگان ۱۶ درصد کاهش یافته است البته هنوز تورم داریم، اما از تورم‌های بالا به سمت تورم‌های پایین حرکت می‌کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در زمینه کالا‌های واسطه‌ای و نهایی اقداماتی انجام گرفته است، شفافیت جریان کالا را یکی از این اقدامات دانست و ادامه داد: در حال حاضر تمامی مراحل خرید و فروش ۱۵ قلم کالا از ابتدا تا انتها -از تولیدکننده تا شرکت‌های پخش و... - برای ما شفاف است که این امر موجب کاهش قیمت شده است به طور مثال در قیمت روغن موتور دیزلی کاهش قیمت اتفاق افتاده است.

فاطمی امین با اشاره به طرح درج قیمت تولیدکننده روی کالا، تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم که هزینه‌های بسیاری در نظام توزیع به مصرف‌کننده تحمیل می‌شود و کالا‌ها با قیمتی بیش از قیمت هدف‌گذاری شده به دست مصرف‌کننده می‌رسد بنابراین طرحی با عنوان «درج قیمت تولیدکننده روی کالا» برای ۱۵ قلم کالا به صورت آزمایشی آغاز شده است که این موضوع در آینده نیز توسعه پیدا می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در کالا‌های مذکور شاهد کاهش قیمت هستیم به طور مثال این طرح با نوشیدنی‌ها آغاز شد که در دو هفته اخیر حدود ۳ هزار تومان قیمت آن‌ها کاهش یافت؛ این موضوع درباره دستمال کاعذی، قطعات خودرو و... نیز در حال اجرا است که انتظار می‌رود موجب کاهش قیمت‌ها شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: