کد خبر : ۲۵۲۶۸۰
با وجود ورود ۲,۷ همت نقدینگی به درآمد ثابت‌ها؛
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
مختلط‌ها مجددا در این هفته از ورود نقدینگی استقبال کردند و این حجم برای هفته منتهی به ۱۷ دی‌ماه برابر با ۲ هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان بوده که به ارزش دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت افزوده شد تا ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به ۳۸۰ هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان برسد.

کارگزاری «بانک آینده» دوباره به قعر رفت!/ مدیریت «کارگزاری آبان» به صدر ماهانه آمد

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

کارگزاری «بانک آینده» دوباره به قعر رفت!/ مدیریت «کارگزاری آبان» به صدر ماهانه آمد

مختلط‌ها مجددا در این هفته از ورود نقدینگی استقبال کردند و این حجم برای هفته منتهی به ۱۷ دی‌ماه برابر با ۲ هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان بوده که به ارزش دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت افزوده شد تا ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به ۳۸۰ هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان برسد.

کارگزاری «بانک آینده» دوباره به قعر رفت!/ مدیریت «کارگزاری آبان» به صدر ماهانه آمدکارگزاری «بانک آینده» دوباره به قعر رفت!/ مدیریت «کارگزاری آبان» به صدر ماهانه آمدکارگزاری «بانک آینده» دوباره به قعر رفت!/ مدیریت «کارگزاری آبان» به صدر ماهانه آمدکارگزاری «بانک آینده» دوباره به قعر رفت!/ مدیریت «کارگزاری آبان» به صدر ماهانه آمدکارگزاری «بانک آینده» دوباره به قعر رفت!/ مدیریت «کارگزاری آبان» به صدر ماهانه آمد

ترکیب صدر و قعرنشین‌ها کاملا عوض شد

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «مشترک پیروزان» با ۱.۵۸ درصد تحت مدیریت "تامین سرمایه لوتوس پارسیان" اشاره داشت و پس از آن صندوق «اتحاد آرمان اقتصاد» با ۱.۱۶ درصد تحت مدیریت "ُسبدگردان آرمان اقتصاد" و صندوق «سپهر خبرگان نفت» با ۱.۰۶ درصد تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری امین نیکان آفاق" قرار داشتند و در انتهای جدول نیز ۱۵ صندوق رخت قرمز بر تن داشتد؛ «گسترش فردای ایرانیان» با بازدهی ۱.۵۴ منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک آینده" و «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با بازدهی ۱.۲۴ منفی تحت مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" و البته «توسعه سرمایه نیکی» با بازدهی ۰.۷۱ منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر" قرار گرفته است.

"سبدگردان داریوش" بازهم از قعرنشینی فرار نکرد!

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۳.۲۲ درصد بازدهی مثبت تحت مدیریت "کارگزاری آبان" و «مشترک پیروزان» با ۲.۷۸ درصد بازدهی یه خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی ماهانه در چنگال صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۳.۱۷ درصد بازدهی منفی بود و بالای قعرنشین هفته گذشته یعنی صندوق «توازن معیار» با عملکرد ۲.۵۹ منفی تحت مدیریت "سبدگردان داریوش" و صندوق «توسعه سرمایه نیکی» با عملکرد ۰.۱۵ منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر" قرار دارد.

صدر و ذیل تغییر کردند!

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «مشترک اندیشه فردا» با بازدهی ۷.۱ درصد مثبت تحت مدیریت "مشاور سرمایه کذاری ارزش پرداز آریان" داشته و بدترین عملکرد فصلی را هم مانند عملکرد ماهانه، صندوق «توازن معیار» با بازدهی منفی ۱.۵۸ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان داریوش" به خود اختصاص داد.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴۱.۱۴ درصد و «نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران» تحت مدیریت "سبدگردان کاریزما" با ۲۸.۷۲ درصد داشته‌اند ضمن اینکه باید اشاره که پس از این صندوق‌های نیکوکاری، صندوق‌هایی «پارند پایدار سپهر» تحت مدیریت "تامین سرمایه سپهر" با ۲۴.۹۷ درصد و «با درآمد ثابت کوثر یکم» تحت مدیریت "کارگزاری آبان" با ۲۳.۷۱ درصد قرار گرفته‌اند.

نکته مهم این بخش آنجاست که باردیگر نامی آشنا در بین صندوق‌ها یعنی «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به چشم می‌آید که از لحاظ عملکرد سالانه نیز از انتها، صدرنشین بود و بازدهی ۰.۵۸  درصد منفی را با مدیریت "مشاور سرمایه گذاری فراز ایده نوآفرین تک" شاهد هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "سابیک" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی شرکت سیمان آبیک در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: