کد خبر : ۲۵۲۶۹۳
۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
در طول یک سال و نیم گذشته سرمایه مردم بیش از هشتاد درصد ریزش کرده، ولی همچنان بی‌مهری و بدعهدی برخی مدیران بر زندگی و معیشت پنجاه میلیون سهامدار باقی است.

محسنی اژه ای+بورس نیوز

تعدادی از سهامداران با راه‌اندازی کارزاری اینترنتی خواستار شفاف شدن قوانین و مقرراتی نظارتی و تامین امنیت سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه شدند.

در این بیانیه آماده است:

جناب آقای محسنی اژه‌ای
رئیس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم
در طول یک سال و نیم گذشته سرمایه مردم بیش از هشتاد درصد ریزش کرده، ولی همچنان بی‌مهری و بدعهدی برخی مدیران بر زندگی و معیشت پنجاه میلیون سهامدار باقی است. جوانان این مملکت به رمزارز‌ها روی آورده و سرمایه انسانی و ارزی در حال خروج از مملکت است، ولی صدایی از مسئولین اقتصادی در حمایت از بازار سرمایه برنمی‌خیزد.

ملتی به دعوت دولتمردان خود به این بازار آمدند، ولی با بی‌مهری چنان به فریاد برآمده و بی‌قرار گشته‌اند که دیگر تحمل ادامه وضعیت بسیار سخت گردیده است. اهالی بازار سرمایه چند وقتی است که به فرمایشات جناب عالی امید بسته و با دستوری که به دادستان کل کشور و رییس سازمان بازرسی کل کشور صادر فرمودید به شدت امیدوار شده‌اند.

بر خود لازم می‌دانیم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و پیگیری جنابعالی در خصوص مسائل بازار سرمایه از ریاست محترم دادگستری استان تهران، جناب آقای دکتر القاصی مهر و معاونت حقوقی دادگستری استان جناب آقای دکتر بهروزی که طی مکاتبات خود، علی الخصوص نامه مورخه ۱۲ دی ماه ۱۴۰۰ به آسیب‌شناسی پیش‌نویس طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار که در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح است پرداخته و بارقه امیدی را در این روز‌های کسالت‌بار و دهشت‌آور ایجاد نمودند تقدیر و تشکر نماییم.

در حالی که تمام بازار‌های مالی با هدف جذب حداکثری آحاد جامعه درصدد تسهیل موانع هستند، زرادخانه کیفری بورس توپخانه‌اش را روشن کرده است و بنابر سلیقه به سمت سرمایه‌گذاران شلیک می‌کند.

ما اعتراضی به دادگاهی شدن نداریم، اما درخواست داریم همان‌گونه که قوانین بازار سرمایه از سایر کشور‌ها برداشته می‌شوند، مانند همان کشور‌ها نیز شفاف اعلام شود کدام اظهارات و کار‌ها جرم است و کدام نیست. این قاعده را نیز برای همگان به صورت یکسان اجرا کنید.


عمری دگر بباید بعد از فراق ما را
کاین عمر صرف کردیم اندر امیدواری

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل: