کد خبر : ۲۵۲۷۶۱
وزیر صمت:
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
وزیر صمت با اعلام اینکه به دنبال ورود زغال سنگ به بورس کالا هستیم، گفت: از یک طرف به دنبال تامین مالی زنجیره‌ای و از طرف دیگر به دنبال تکمیل سامانه جامع تجارت هستیم و به شدت از صادرات حمایت می‌کنیم.

وزیر صمت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی حوزه معادن و فرآوری مواد که با حضور رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: ثبت فاکتور در سامانه جامع تجارت زیر ساخت تامین مالی زنجیره‌ای و مبنای بانک‌ها برای ارایه تسهیلات است.وی از فعالان اقتصادی خواست تا در این راستا نسبت به عضویت در سامانه جامع تجارت و ثبت فاکتور‌های مالی خود اقدام نمایند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت است که تا پایان سال اجرایی می‌شود. قیمت گاز برای نیروگاه‌های وزارت نیرو و واحد‌های صنعتی باید یکسان باشد.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تامین سوخت معادن، بیان کرد: قیمت گاز برای نیروگاه‌های وزارت نیرو و واحد‌های صنعتی باید یکسان باشد، این موضوع در بودجه ۱۴۰۱ هم آمده است.

فاطمی امین با اعلام اینکه سرمایه گذاری در نیروگا‌های بالادستی در دستور کار است، گفت: تفاهم نامه برای اجرای ۱۰ پروژه نیروگاهی با ظرفیت تولید ۱۲ هزار مگاوات برق با وزارت نیرو منعقد شده است.

بازار برق باید شکل بگیرد

وی با بیان اینکه بازار برق باید شکل بگیرد، افزود: این موضوع باعث از بین رفتن ناکارآمدی‌ها می‌شود؛ البته بازار گاز نیز در برنامه مان هست.

وزیر صمت همچنین با اعلام اینکه به دنبال ورود زغال سنگ به بورس کالا هستیم، گفت: از یک طرف به دنبال تامین مالی زنجیره‌ای و از طرف دیگر به دنبال تکمیل سامانه جامع تجارت هستیم و به شدت از صادرات حمایت می‌کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: