کد خبر : ۲۵۲۷۸۰
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد:
۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
در واقع سهامداران در انتظار به نتیجه رسیدن مذاکرات هستند تا اقدام به سرمایه گذاری کنند. در این حال گزارش شرکت‌ها می‌تواند محرکی برای رشد بازار باشد؛ اما شروع کننده خوبی نیست.

نرخ بهره+بورس نیوز

علیرضا تاجبر، کارشناس بازار‌سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز، در خصوص نرخ بهره بین بانکی اظهار کرد: در حال حاضر سطح نرخ بهره بسیار بالا بوده در حال که نرخ بازده بدون ریسک با اینچنین قیمتی به بازار سرمایه آسیب می‌زند. البته به نظر می‌رسد نرخ بهره بین بانکی در حال کاهش بوده و اگر چند درصد یعنی تا حدود ۱۸ درصد کمتر شود، وضعیت بازار بهتر می‌شود.وی در خصوص گزارش شرکت‌ها و بی تأثیر بودن آن‌ها در رشد بازار افزود: در حال حاضر بحث بی اعتمادی سرمایه گذاران و مشخص نبودن آینده برجام در بازار سرمایه مطرح است؛ در واقع سهامداران در انتظار به نتیجه رسیدن مذاکرات هستند تا اقدام به سرمایه گذاری کنند. در این حال گزارش شرکت‌ها می‌تواند محرکی برای رشد بازار باشد؛ اما شروع کننده خوبی نیست.

کارشناس بازار ادامه داد: اگر خبر‌های خوبی از توافق به بیرون منتشر شود، بازار سرمایه تا پایان سال می‌تواند رشد خوبی را تجربه کند. همچنین نتیجه بودجه پیشنهادی هنوز مشخص نیست چرا که باید توسط نمایندگان مجلس رد، قبول و یا تعدیل شود؛ بنابراین نمی‌توان گفت به صورت قطعی ۱۰ بند حمایتی دولت به طور کامل در بودجه ذکر می‌شود یا خیر.

تاجبر گفت: مهم‌ترین اصل در بازار سرمایه، بی اعتمادی مردم بوده چرا که در ۲ سال اخیر وعده‌های زیادی در این حوزه شنیده شده، اما به آن‌ها عمل نشده است. تا زمانی که حمایت‌ها از بازار سرمایه به قانون بودجه تبدیل نشود، سرمایه گذار حمایت و اعتماد نمی‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: