کد خبر : ۲۵۲۷۸۰
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد:
۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
در واقع سهامداران در انتظار به نتیجه رسیدن مذاکرات هستند تا اقدام به سرمایه گذاری کنند. در این حال گزارش شرکت‌ها می‌تواند محرکی برای رشد بازار باشد؛ اما شروع کننده خوبی نیست.

نرخ بهره+بورس نیوز

علیرضا تاجبر، کارشناس بازار‌سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز، در خصوص نرخ بهره بین بانکی اظهار کرد: در حال حاضر سطح نرخ بهره بسیار بالا بوده در حال که نرخ بازده بدون ریسک با اینچنین قیمتی به بازار سرمایه آسیب می‌زند. البته به نظر می‌رسد نرخ بهره بین بانکی در حال کاهش بوده و اگر چند درصد یعنی تا حدود ۱۸ درصد کمتر شود، وضعیت بازار بهتر می‌شود.وی در خصوص گزارش شرکت‌ها و بی تأثیر بودن آن‌ها در رشد بازار افزود: در حال حاضر بحث بی اعتمادی سرمایه گذاران و مشخص نبودن آینده برجام در بازار سرمایه مطرح است؛ در واقع سهامداران در انتظار به نتیجه رسیدن مذاکرات هستند تا اقدام به سرمایه گذاری کنند. در این حال گزارش شرکت‌ها می‌تواند محرکی برای رشد بازار باشد؛ اما شروع کننده خوبی نیست.

کارشناس بازار ادامه داد: اگر خبر‌های خوبی از توافق به بیرون منتشر شود، بازار سرمایه تا پایان سال می‌تواند رشد خوبی را تجربه کند. همچنین نتیجه بودجه پیشنهادی هنوز مشخص نیست چرا که باید توسط نمایندگان مجلس رد، قبول و یا تعدیل شود؛ بنابراین نمی‌توان گفت به صورت قطعی ۱۰ بند حمایتی دولت به طور کامل در بودجه ذکر می‌شود یا خیر.

تاجبر گفت: مهم‌ترین اصل در بازار سرمایه، بی اعتمادی مردم بوده چرا که در ۲ سال اخیر وعده‌های زیادی در این حوزه شنیده شده، اما به آن‌ها عمل نشده است. تا زمانی که حمایت‌ها از بازار سرمایه به قانون بودجه تبدیل نشود، سرمایه گذار حمایت و اعتماد نمی‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: