کد خبر : ۲۵۲۸۵۶
کاهش ۱۰ درصدی درآمد‌های ایران خودرو نسبت به ماه گذشته؛
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷
بیشترین نرخ فروش ماهانه طی این دوره در اختیار محصول «هایما» با ۵۸۴ میلیون تومان بود که ۶۳۴ عدد خودرو از این ماشین به فروش رسید.

ایران خودرو+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت ایران‌خودرو در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آذرماه سال جاری مجموع درآمد‌های ارائه‌شده طی دوره یک‌ماهه را مبلغی بالغ‌بر ۵۹،۴۰۹ میلیارد ریال اعلام کرد.

از سوی دیگر، طی ۹ ماه سپری شده از سال مالی نیز درآمدی که این خودروساز جاده مخصوصی از خود بر جای گذاشته برابر با ۴۴۷،۳۴۷ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

میزان سرمایه ثبت‌شده این خودروساز آبی‌پوش مبلغی برابر با ۳۰۱,۶۵۶ میلیارد ریال شناسایی شد و لازم به ذکر است که درآمد‌های ایران‌خودرو در آذرماه از فروش خودرو‌های خود در بازار داخلی به دست آمد.

عملکرد ماهانه ایران خودرو+بورس نیوز


بیشتر بخوانید: زیان خودروسازان به ۱۰۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد


درآمد‌های شرکت ایران‌خودرو در آذرماه

روند ثبت درآمدهای ایران خودرو+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، این خودروساز در نهمین ماه از سال جاری درآمدی که از خود بر جای گذاشته نسبت به دوره مشابه سال گذشته با کاهش ۱۰درصدی مواجه شده ضمن آنکه از ابتدای سال مالی تا پایان آذرماه نیز درآمدی که "خودرو" به ثبت رسانده رشد ۶۴درصدی را شاهد بود.

لازم به ذکر است که درآمد این خودروساز آبی‌پوش در مقایسه با آبان‌ماه کاهش ۱۵درصدی را به همراه داشت.

برپایه این گزارش، با نگاهی به میزان محصولات تولیدی و درآمدزایی "خودرو" می‌توان دریافت که بیشترین درآمد از فروش محصولات خود مربوط به «گروه پژو» با ۴۳،۱۸۷ میلیارد ریال و پس از آن «گروه سمند» با ۳،۹۶۸ میلیارد ریال خودنمایی می‌کند.

از سوی دیگر نمی‌توان از این نکته گذشت که بیشترین نرخ فروش ماهانه طی این دوره در اختیار «هایما» با ۵۸۴ میلیون تومان بود که ۶۳۴ عدد خودرو از این ماشین به فروش رسید، نرخ فروش این خودرو در مقایسه با آبان ماه افزایش ۴ درصدی را به همراه داشت.

مقدار فروش محصولات شرکت ایران‌خودرو

روند فروش محصولات ایران خودرو+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت ایران‌خودرو در آذرماه سال جاری مجموع فروش محصولات تولیدی خود را طی دوره یک‌ماهه برابر ۳۹،۲۱۳ دستگاه شناسایی کرد و طی ۹ماه گذشته نیز خودرو‌های فروش رفته این خودروساز برابر با ۳۰۸،۹۳۶ دستگاه بود.

بر پایه این گزارش، فروش ایران خودرو در آذرماه نسبت به دوره یک‌ماه گذشته با کاهش ۱۰درصدی مواجه بود و نسبت به آذرماه سال گذشته ۳۲درصد تنزل پیدا کرد!

نمی‌توان از این نکته گذشت که از ابتدای سال مالی تا پایان آذرماه نیز میزان فروش ایران‌خودرو کاهش ۲۸درصدی را در مقایسه با سال گذشته به ثبت رسید؛ بیشترین مقدار محصولات فروش رفته این خودروساز جاده مخصوصی طی ۹ ماهه گذشته نیز مربوط به تیرماه بود که ۴۴,۴۳۰ دستگاه از محصولات خود را به فروش رساند.

بیشترین فروش ماهانه ایران خودرو در آذرماه در اختیار «گروه پژو» با ۳۲،۰۲۱ دستگاه بود و محصول بعدی نیز «گروه سمند» با ۲،۵۱۸ دستگاه بود، بیشترین تولید خودرو طی این دوره یک‌ماهه مربوط به «گروه پژو» با ۳۰،۰۵۰ دستگاه بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: