کد خبر : ۲۵۲۸۹۷
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز بیان شد؛
۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
رئیس حسابداری "قچار" گفت: قند و شکر جزو کالای اساسی محسوب می‌شود و افزایش قیمت آن منجر به کاهش توانایی خرید مردم و بدتر شدن وضعیت اقتصادی می‌شود.

قچار+بورس نیوز

سیامک خانی، رئیس حسابداری فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال در گفت‌وگو با بورس نیوز، اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده‌ای که به قند و شکر اضافه شده، باعث کاهش فروش این صنعت می‌شود چراکه به‌دنبال خود اثر تورم‌زایی داشته و در این راستا مصرف‌کننده از لحاظ قیمت فشار زیادی را متحمل خواهد شد؛ در واقع قند و شکر جزو کالای اساسی محسوب می‌شود و افزایش قیمت آن منجر به کاهش توانایی خرید مردم و بدتر شدن وضعیت اقتصادی می‌شود.وی در خصوص حذف ارز دولتی افزود: با حذف ارز دولتی، از طرفی به کشاورزان فشار زیادی وارد شده و از طرف دیگر به خاطر مصرف‌کننده‌ها نمی‌توان یارانه دولتی را حذف کرد. همچنین حذف ارز در صنعت قند و شکر باعث افزایش قیمت نهاده‌ها در بسیاری از شرکت‌ها شده و در مقدار مصرف مردم تأثیر می‌گذارد که البته در این راستا مشکلی برای تولید داخلی بوجود نیامده است.

خانی با اشاره به وضعیت کشت چغندر ادامه داد: در صورتی که بارش‌ها در سال جدید به اندازه کافی باشد، می‌توان گفت حداقل به اندازه سال جاری مقدار کشت بدست بیاید اما؛ اگر بارش‌ها کمتر از حد انتظار باشد، بدون کمک دولت به کشاورزان برای مکانیزه کردن سیستم آبیاری تولید به مقدار امسال، بعید به نظر می‌رسد.

خانی در پایان گفت: شرکت "قچار" در سال گذشته برنامه افزایش سرمایه داشت و در سال جاری اقدام‌ها برای افزایش سرمایه، از بابت تجدید ارزیابی دارایی‌های غیرمنقول و همچنین افزایش از طریق سود انباشته انجام شده و کار‌های آن در نیمه اول سال به اتمام رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "سرچشمه" در مجمع افزایش یافت

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷برگزار شد.

"اتکام" از ۱۰ روز آینده دست به جیب می‌شود

شرکت بیمه اتکایی امین از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش سرمایه ۷۵ درصدی

افزایش سرمایه ۷۵ درصدی "کزغال" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت زغال سنگ پروده طبس در تاریخ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "غگل" در سیزدهمین روز بهمن

مجمع عمومی شرکت گلوکوزان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: