کد خبر : ۲۵۳۰۶۴
اعتماد به درآمد ثابت‌ها ادامه دارد؛
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
مختلط‌ها مجددا در این هفته از ورود نقدینگی استقبال کردند و این حجم برای هفته منتهی به ۲۴ دی‌ماه برابر با یک هزار و ۱۶۲ میلیارد تومان بوده که به ارزش دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت افزوده شد تا ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به ۳۸۱ هزار و ۹۰۷ میلیارد تومان برسد.

«سبدگردان داریوش» در قعر مدیریت عملکرد ماهانه درآمدثابت‌ها

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

«سبدگردان داریوش» در قعر مدیریت عملکرد ماهانه درآمدثابت‌ها

مختلط‌ها مجددا در این هفته از ورود نقدینگی استقبال کردند و این حجم برای هفته منتهی به ۲۴ دی‌ماه برابر با یک هزار و ۱۶۲ میلیارد تومان بوده که به ارزش دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت افزوده شد تا ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به ۳۸۱ هزار و ۹۰۷ میلیارد تومان برسد.

«سبدگردان داریوش» در قعر مدیریت عملکرد ماهانه درآمدثابت‌ها«سبدگردان داریوش» در قعر مدیریت عملکرد ماهانه درآمدثابت‌ها«سبدگردان داریوش» در قعر مدیریت عملکرد ماهانه درآمدثابت‌ها«سبدگردان داریوش» در قعر مدیریت عملکرد ماهانه درآمدثابت‌ها«سبدگردان داریوش» در قعر مدیریت عملکرد ماهانه درآمدثابت‌ها

۵ صندوق دیگر از قرمزپوشی درآمدند

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۰.۹۲ درصد تحت مدیریت "کارگزاری آبان" اشاره داشت و پس از آن صندوق «سپید دماوند» با ۰.۹۱ درصد تحت مدیریت "ُتامین سرمایه دماوند" و صندوق «مشترک بانک مسکن» با ۰.۸۴ درصد تحت مدیریت "تامین سرمایه بانک مسکن" قرار داشتند و در انتهای جدول نیز ۱۰ صندوق رخت قرمز بر تن داشتد؛ «گسترش فردای ایرانیان» با بازدهی ۱.۵۴ منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک آینده" و «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با بازدهی ۱.۲۴ منفی تحت مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" و البته «توسعه سرمایه نیکی» با بازدهی ۰.۷۱ منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر" قرار گرفته است.

"سبدگردان داریوش" بازهم از قعرنشینی فرار نکرد!

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «مشترک آسمان امید» با ۳.۰۸ درصد بازدهی مثبت تحت مدیریت "سبدگردان آسمان" و «مشترک اندیشه فردا» با ۲.۷۳ درصد بازدهی تحت مدیریت "مشاور سرمایه کذاری ارزش پرداز آریان" یه خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی ماهانه در چنگال صندوق «توازن معیار» با ۱.۰۴ درصد بازدهی منفی تحت مدیریت "سبدگردان داریوش" بود و بالای قعرنشین هفته گذشته یعنی صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با عملکرد ۰.۵۱ منفی تحت مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" و صندوق «گسترش فردای ایرانیان» با عملکرد ۰.۳۷ منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک آینده" قرار دارد.

صدر و ذیل تغییر کردند!

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «مشترک اندیشه فردا» با بازدهی ۷.۱۵ درصد مثبت تحت مدیریت "مشاور سرمایه کذاری ارزش پرداز آریان" داشته و بدترین عملکرد فصلی را هم مانند عملکرد ماهانه، صندوق «توازن معیار» با بازدهی منفی ۱.۳۲ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان داریوش" به خود اختصاص داد.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴۱.۳۵ درصد و «نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران» تحت مدیریت "سبدگردان کاریزما" با ۲۵.۶۶ درصد داشته‌اند ضمن اینکه باید اشاره که پس از این صندوق‌های نیکوکاری، صندوق‌هایی «پارند پایدار سپهر» تحت مدیریت "تامین سرمایه سپهر" با ۲۵.۳۱  درصد و «با درآمد ثابت کوثر یکم» تحت مدیریت "کارگزاری آبان" با ۲۳.۸۲ درصد قرار گرفته‌اند.

نکته مهم این بخش آنجاست که باردیگر نامی آشنا در بین صندوق‌ها یعنی «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به چشم می‌آید که از لحاظ عملکرد سالانه نیز از انتها، صدرنشین بود و بازدهی ۱.۱۸ درصد منفی را با مدیریت "مشاور سرمایه گذاری فراز ایده نوآفرین تک" شاهد هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وایرا" از نیمه شهریورماه

شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"آبادا" به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می شود.
آماده باش

آماده باش "خچرخش" برای مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت چرخشگر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ برگزار می‌شود.

"دسبحان" دست به جیب می شود

شرکت سبحان دارو از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: