کد خبر : ۲۵۳۴۷۰
خروج نقدینگی از تمامی صندوق‌ها، سرعت گرفت؛
۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
روند ورود و خروج نقدینگی در صندوق‌های مختلط طی هفته منتهی به ۳۰ دی‌ماه کماکان روند خروج پول هوشمند از صندوق‌ها را ادامه داد تا مجددا با خروج ۷۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، مجموع ارزش این ۲۱ صندوق به ۲ هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان بالغ شود.

صندوق کارگزاری بانک آینده، تجربه تلخ صندوق‌های مختلط شد

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی آن‌ها اشاره کرده، همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

روند ورود و خروج نقدینگی در صندوق‌های مختلط طی هفته منتهی به ۳۰ دی‌ماه کماکان روند خروج پول هوشمند از صندوق‌ها را ادامه داد تا مجددا با خروج ۷۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، مجموع ارزش این ۲۱ صندوق به ۲ هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان بالغ شود.

صندوق کارگزاری بانک آینده، تجربه تلخ صندوق‌های مختلط شد

"مشترک نو اندیشان" تنها صندوق سبزپوش هفته

بر اساس این گزارش، با نگاهی به آمار هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط می‌توان مشاهده کرد که تنها یک صندوق از مجموع ۲۱ صندوق، عملکردی سبزپوش را از خود برجای گذاشتند.

بر همین اساس، صندوق «مشترک نو اندیشان» با ۴.۲۵ درصد تحت مدیریت "کارگزاری نواندیشان بازارسرمایه" نخستین صندوق سبزپوش این هفته بود.

اما از آن سوی جدول و در بخش عملکرد منفی‌ها نیز می‌توان به صندوق‌هایی نظیر، صندوق «تجربه ایرانیان» با ۵.۰۸ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک آینده" و صندوق «ارمغان یکم ملل» با ۳.۳۵ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان پاداش سرمایه" و صندوق «نیکوکاری ایتام برکت» با ۳.۰۵ درصد منفی مثبت تحت مدیریت "سبدگردان تدبیر" اشاره داشت که وضعیت مطلوبی را در این هفته از خود برجای نگذاشتند.

عملکرد ماهانه، ۵ صندوق قرمزپوش

نگاهی به عملکرد ماهانه این صندوق‌ها نشان می‌دهد که عملکرد ماهانه این صندوق‌ها به نسبت سبز بوده و تنها ۵ صندوق مختلط در انتهای لیست، قرمزپوش بودند.

در بالای جدول صندوق‌های «مشترک نو اندیشان» با ۲.۸۷ درصد مثبت تحت مدیریت "کارگزاری نواندیشان بازارسرمایه"، صندوق‌های «توسعه پست بانک» با ۰.۹۴ درصد مثبت تحت مدیریت "کارگزاری بانک توسعه صادرات" و صندوق‌های «نیکوکاری میراث ماندگار پاسارگاد» با ۰.۶۵ درصد مثبت تحت مدیریت "مشاور سرمایه کذاری ارزش پرداز آریان" به چشم می‌خورد.

از بخش انتهایی جدول نیز می‌توان اشاره‌ای به نام صندوق‌هایی همچون، صندوق «تجربه ایرانیان» با ۴.۹۷ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک آینده"، صندوق «آرمان سپهر آشنا» با ۳.۷۶ درصد منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی" و صندوق «ارمغان یکم ملل» با ۳.۳۲ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان پاداش سرمایه" اشاره داشت.

صندوقی سبز در عملکرد ۳ ماهه، نبود!

بهترین عملکرد سه ماهه را نیز صندوق «سپهر اندیشه نوین» با ۱.۶۱ درصد منفی داشته و پس‌ازآن صندوق «مختلط گوهر نفیس تمدن» با ۲.۰۴ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه تمدن" قرارگرفته و از سوی دیگر، ضعیف‌ترین عملکرد نیز به صندوق «تجربه ایرانیان» تحت مدیریت "کارگزاری بانک آینده" با منفی ۱۰.۷۸ درصد عملکرد رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وایرا" از نیمه شهریورماه

شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"آبادا" به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می شود.
آماده باش

آماده باش "خچرخش" برای مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت چرخشگر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ برگزار می‌شود.

"دسبحان" دست به جیب می شود

شرکت سبحان دارو از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: