کد خبر : ۲۵۴۹۱۰
در گفت‌وگو با کارشناس بازار سرمایه مطرح شد:
۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
در حال حاضر اکثر عرضه‌ها بیش از قیمت عرضه اولیه خود معامله می‌شوند که این عملکرد نشان می‌دهد عرضه اولیه در چنین شرایطی هیچ کمکی به بازگشت نقدینگی نمی‌کند.

عرضه اولیه کمکی به بازگشت نقدینگی نمی‌کند

مهران کاویانی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، بیان کرد: به نظر می‌رسد عرضه‌های اولیه که اخیرا در بورس صورت گرفته، تأثیری در روند بازگشت نقدینگی نخواهد داشت. چرا که عرضه‌ها با توجه به ارزش گذاری کارشناسی شده، قیمت گذاری می‌شوند و در این راستا می‌توان گفت عرضه‌های موفقی در بازار صورت نگرفته است.


بیشتر بخوانید: محدودیت عرضه؛ سیاست غلط دولت برای کنترل بورس


کارشناس بازار سرمایه در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر اکثر عرضه‌ها بیش از قیمت عرضه اولیه خود معامله می‌شوند که این عملکرد نشان می‌دهد عرضه اولیه در چنین شرایطی هیچ کمکی به بازگشت نقدینگی نمی‌کند. در این راستا خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس به روند بهبود بازار کمک می‌کند؛ اما می‌تواند با تعصب نیز همراه باشد و بعید به نظر می‌رسد بتواند تأثیر مثبتی در روند بورس داشته باشد.

کاویانی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط می‌توان گفت رشد منفی اقتصادی از بین رفته؛ اما اینکه در آینده این روند چگونه ادامه می‌یابد، به عواملی نظیر رفع تحریم ها، امکان صادرات شرکت‌ها و... مربوط است. به نظر می‌رسد در حال حاضر بازار برای تازه وارد‌های این حوزه، ارزنده بوده و همچنین با توجه به وضعیت دلار و برجام احتمالا تا یک سال دیگر باز هم شاهد رکود در بورس باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: