کد خبر : ۲۵۶۰۵۴
در معاملات امروز؛
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۲ درصد کاهش به ۱۹۷۶ دلار و ۱۲ سنت رسید.

قیمت طلا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در حالی که احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب بالا رفتن سوددهی اوراق خزانه داری این کشور شده و در حالی که امیدواری‌ها به برقراری صلح بین اوکراین و روسیه موجب کاهش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا گشته است، قیمت فلز زرد روز دوشنبه شاهد کاهش بود.قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۲ درصد کاهش به ۱۹۷۶ دلار و ۱۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل هم با ۰.۲۷ درصد کاهش به ۱۹۷۹ دلار و ۶۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «یک عامل مهم (کاهش قیمت) رشد سوددهی اوراق قرضه است. همچنین به نظر می‌رسد که بازار خود را برای افزایش نرخ بهره در روز چهارشنبه آماده کرده است. این‌ها عوامل کاهنده قیمت محسوب می‌شوند.»

وی افزود: «با توجه به این واقعیت که هر دو طرف درگیر مایل به گفتگو هستند، من فکر می‌کنم احتمالا بدترین روز‌های بحران اوکراین را پشت سر گذاشته ایم. بعید است قیمت طلا بیش از رقم‌هایی که هفته گذشته به ثبت رسید بالا برود و یا رکورد جدیدی را ثبت کند.»

در حالی که انتظار می‌رود فدرال رزرو در نشست دو روزه خود در اواخر هفته جاری نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش دهد، سوددهی اوراق قرضه ده سال خزانه داری آمریکا به بالاترین رقم حدود یک ماه گذشته رسیده است.

طلا به شدت نسبت به هرگونه افزایش نرخ بهره در امریکا حساس است، زیرا هرگونه افزایشی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش می‌دهد.

روز دوشنبه شاخص‌ها در بازار‌های جهانی بورس نیز به امید فروکش کردن بحران اورکراین شاهد ترمیم بود و این موضوع به افت بیشتر قیمت طلا کمک کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: