۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
چهارشنبه‌سوری یکی از مراسم‌های باستانی و محبوب ایرانی است که غروب آخرین سه‌شنبه هر سال برگزار می‌شود. این جشن رفتار‌های نمادین زیادی دارد که از گذشته تا کنون تغییراتی زیادی به خود دیده است.

اولین چهارشنبه‌سوری متاورسی تاریخ ایران؛ آتش بازی با طعم خنده در دنیای دیجیتال

به گزارش بورس نیوز، چهارشنبه‌سوری یکی از مراسم‌های باستانی و محبوب ایرانی است که غروب آخرین سه‌شنبه هر سال برگزار می‌شود.

این جشن رفتار‌های نمادین زیادی دارد که از گذشته تا کنون تغییراتی زیادی به خود دیده است. از سال‌های دور تا الان آیینی که در این مراسم برگزار می‌شده دستخوش تغییراتی زیادی گشته است؛ از دور هم جمع شدن و از روی آتش پریدن گرفته تا مراسم قاشق‌زنی که دیگر اثری از آن در جامعه امروزی دیده نمی‌شود.

چند دهه است که آیین شب چهارشنبه سوری هیچ شباهتی به مراسم اصیل آن ندارد و با ورود مواد محترقه و آتش‌بازی این مراسم از شکل سنتی خود خارج و بیشتر به یک رزمایش نظامی تبدیل شده است.

یلدای متاورسی با اکسکوینو؛ طولانی‌ترین شب سال در دنیای دیسنترالند

با روی کار آمدن متاورس و امکانات فراوانی که برای ما فراهم می‌کند، صرافی اکسکوینو با پیش‌قدمی در ورود به متاورس در ایران یک مراسم باستانی دیگر را با حال و هوای متاورسی با عنوان «اولین شب یلدای متاورسی» برگزار کرد که بازخورد بسیاری خوبی در داخل و خارج از کشور داشت.

اولین چهارشنبه‌سوری متاورسی تاریخ ایران؛ آتش بازی با طعم خنده در دنیای دیجیتال

برگزاری مراسم باستانی چهارشنبه‌سوری در متاورس

به واسطه بازخورد مثبت از رویداد‌های گذشته و اشاعه بیشتر مراسم باستانی و اصیل چهارشنبه سوری و جلوگیری از صدمات جسمی که هر ساله در این شب اتفاق می‌افتد، اکسکوینو دوباره تصمیم دارد تا اولین چهارشنبه سوری متاورسی را به همراه آتش‌بازی و برنامه‌های جذاب زیادی در ساختمان خود در پلتفرم متاورسی دیسنترالند Decentraland برگزار کند.

در این رویداد حسن ریوندی، استاد استندآپ کمدی ایران، برای اولین بار یک برنامه طنز و جنگ شادی را در دنیای متاورس اجرا می‌کند. در کنار این جنگ نیز امیرعباس گلاب یکی از ستاره‌های دنیای موسیقی ایران نیز در این مراسم کنسرتی جذاب و شنیدنی برگزار خواهد کرد.

گفتنی است به شرکت‌کنندگانی که زمان بیشتری را در این مراسم سپری کنند، جوایز نفیسی تعلق می‌گیرد.

اولین چهارشنبه سوری متاورسی ایران قرار است ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ در ساختمان اکسکوینو در پلتفرم متاورسی دیسنترالند از ساعت ‍۱۸ تا ۲۴ برگزار شود.

اولین چهارشنبه‌سوری متاورسی تاریخ ایران؛ آتش بازی با طعم خنده در دنیای دیجیتال

ساختمان اکسکوینو در موقعیت ۳۰+/۷۴+ و در نزدیکی ساختمان بایننس در کریپوتو، ولی دیسنترالند قرار دارد. آخرین سه شنبه سال ۱۴۰۰ را در مراسم متاورسی اکسکوینو جشن بگیرید. آتش‌بازی و ترقه‌بازی، نمایشگاه NFT هنرمندان ایرانی، موسیقی و خنده تنها بخشی از این شب سرگرم‌کننده و جذاب خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی این لینک کلیلک کنید:
https://www.excoino.com/first-metaverse-۴shanbehsuri

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.

"سفانو" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت سیمان فارس نو از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: