کد خبر : ۲۵۶۰۶۵
نسبت به مدت مشابه سال گذشته رقم خورد؛
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
تولید فولاد ایران در ماه دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ماه ۱۴۰۰) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰، رشد ۱۵.۱ درصدی را ثبت کرد.

فولاد ایران+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، تولید فولاد ایران در ماه دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ماه ۱۴۰۰) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰، رشد ۱۵.۱ درصدی را ثبت کرده بود؛ این رقم در ماه نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ با کاهش ۵.۲ درصدی به ۲.۷ میلیون تن، در ماه اکتبر (مهر ۱۴۰۰) با کاهش ۱۵.۳ درصدی به ۲.۲ میلیون تن رسیده بود.تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۰) برای نخستین بار در دوره شیوع کرونا منفی شده و نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ با کاهش ۵۱.۴ درصدی به ۱.۳ میلیون تن رسیده بود.

به این ترتیب، آمار ماه‌های مهر و آبان نشان می‌دهد که بخش اعظمی از این کاهش‌ها جبران و در ماه آذر روند تولید فولاد کشور، افزایشی شده و در دی ماه ادامه پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش، ایران در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹)، در میان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد جهان در جایگاه دهم قرار گرفت که از آن ماه تاکنون و با وجود سه ماه روند کاهشی، این جایگاه را حفظ کرده است.

بر اساس این گزارش، ایران در سال گذشته میلادی همچنان جایگاه دهم خود را حفظ کرده است.

با شروع همه‌گیری ویروس کرونا در جهان از دسامبر سال ۲۰۱۹، صنایع، کارخانه‌ها و تقریبا تمامی کشور‌ها در تعطیلی فرو رفتند و خسارات اقتصادی بی‌شماری در جهان به بار آورد، اما پس از گذشت بیش از یک سال از این وضعیت برخی از کشور‌ها در حال بازیابی نسبی خود هستند.

البته ایران در تمامی این مدت روند افزایشی خوبی داشت، اما برای نخستین بار در ماه شهریور، تولید ایران کاهشی شد و در مهر و آبان ماه نیز با وجود کاهشی بودن، بخش اعظمی از این کاهش جبران و در آذر ماه روند افزایشی شد و در دی ماه ادامه پیدا کرد.

البته گفته می‌شود، احتمال دارد این کاهش تولید در شهریور ماه به علت قطعی برق کارخانه‌های تولید فولاد در شرایط کمبود برق در کشور بوده باشد.

همچنین بر اساس این گزارش، تولید فولاد ایران طی سال ۲۰۲۱ به ۲۸.۵ میلیون تن رسیده است که نسبت به سال ۲۰۲۰ کاهش ۱.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.

"سفانو" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت سیمان فارس نو از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: