کد خبر : ۲۵۶۱۹۴
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران:
۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته سال‌های گذشته انجام خواهد شد که افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی است که سرمایه شرکت از ۹۶۴ میلیارد تومان به ۱۹۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند خبر خوبی برای سهامداران باشد.

سعید زرندی+بورس نیوز

سعید زرندی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در خصوص عملکرد سال مالی شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: میزان تولیدات شرکت در سال گذشته در بخش‌های مختلف با رشد مواجه بود. در تولید نرمال پارافین رشد ۲۱ درصدی، در LAB رشد ۱۳ درصدی و در HAB رشد ۸ درصدی را داشتیم. درمجموع بالغ بر پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان فروش شرکت را ثبت کردیم.وی افزود: سود شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران بالغ بر دوهزار ۴۴۰ میلیارد تومان بود که عمده آن در سود عملیاتی محقق شد. در سود عملیاتی که در سال‌های گذشته داشتیم در سال جاری توانستیم ۵۲ درصد سود عملیاتی سال گذشته را به ۸۹ درصد سود ساخته شده از محل سود عملیاتی برسانیم و این اقدام خوبی در مجموعه بوده است. مطابق برنامه ریزی انجام شده، افزایش سرمایه را پیش رو داریم که با عنوان یکی از برنامه‌های جدی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران درخصوص محل افزایش سرمایه بیان کرد: این افزایش سرمایه از محل سود انباشته سال‌های گذشته انجام خواهد شد که افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی است که سرمایه شرکت از ۹۶۴ میلیارد تومان به ۱۹۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند خبر خوبی برای سهامداران باشد.

زرندی درباره طرح‌های توسعه‌ای شرکت ادامه داد: بزرگترین کاری که پیش رو داریم طرح توسعه دو برابر سازی ظرفیت LAB شرکت است که تا الان پیشرفت ۱۹ درصدی داشته و همه تمرکزمان را روی این مساله گذاشتیم تا در اسفندماه سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد. هرچند زمانبندی اولیه ما خرداد ۱۴۰۲ بود، اما در پی جلساتی که با پیمانکاران داشتیم این طرح در اسفندماه سال ۱۴۰۱ با دو برابر سازی ظرفیت شرکت به بهره برداری می‌رسد. اگر این طرح به نتیجه برسد با درآمد امروز تقریبا ۱۲۰۰ میلیارد تومان درآمد شرکت افزایش پیدا می‌کند.

وی در این باره خاطرنشان کرد: طرح دتال را نیز در برنامه داشتیم که به دلیل تحریم ملغی شده بود، اما با توجه به اخبار منتشر شده سعی می‌کنیم که مطالعات مان را به روز کنیم و با ظرفیت‌هایی که بخشی از قرارداد‌ها و پیش پرداخت‌های آن قبلا انجام شده بود را هم پیگیری کنیم.

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران عنوان کرد: کار مهمی که برای این ظرفیت سازی‌ها باید صورت بگیرد این است که ما باید تیم بازرگانی شرکت را شکل دهیم و در بازار‌های منطقه حضورمان را گسترده کنیم. درحال حاضر سعی داریم نمایندگی‌های شرکت را در بازار ترکیه و پاکستان فعال کنیم و این کار را در حوزه شمال آفریقا شروع کردیم و این‌ها عواملی هستند که در عملکرد شرکت می‌توانند موثر باشند.

زرندی درخصوص افزایش نرخ بیان کرد: از آنجایی که فروش محصولات ما دلاری است افزایش قیمت‌ها در فروش صادراتی می‌تواند به نفع شرکت باشد.

وی افزود: اگر تحریم‌ها برداشته باشد ترم‌های فروش ما نیز تغییر می‌کند. ما در حال حاضر تحویل در بندرعباس و بندر بوشهر را داریم. اما اگر تحریم برداشته شود ترم‌های جدید مثل CFA و CAD را شروع کردیم و داریم این کار را انجام می‌دهیم و نمایندگی هایمان را فعال می‌کنیم و خودمان را برای ظرفیت خوب آماده می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران ادامه داد: سیستم بازرگانی شرکت را کامل کردیم. علاوه بر اینکه یک اسکله اختصاصی مواد شیمیایی داریم، ۳۰ هزار تن مخزن اختصاصی برای محصولات خود و مشابه داریم. اسکله را ترمیم کردیم و در حال حاضر کشتی در این اسکله پهلو می‌گیرد و سیستم حمل و نقل زمینی و دریایی در قالب شرکت زیرمجموعه یعنی شرکت کشتیرانی خدمات بندری ایران فعال کردیم و امید است این موضوع هم در گسترش حوزه بازرگانی ما موثر باشد.

زرندی از تقسیم سود ۱۸۰ تومانی به ازای هر سهم بین سهامداران خبر داد.

وی ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران، شرکت بسیار خوبی است و شاید می‌بایست نسبت به شرکت‌های مشابه بهتر شناخته شود و از بسیاری از پتروشیمی‌هایی که هم اندازه این شرکت هستند به نوعی بزرگتر بوده و عملکرد بهتری دارد و در بازار جهانی محصولات این شرکت جذابیت بیشتری دارد. تقریبا ۴۰ تا ۵۰ درصد از محصولات شرکت با توجه به طرح‌های توسعه‌ای که داریم قابلیت صادرات و حضور دربازار‌های جهانی را دارد. با نگاهی که برای ایجاد ارزش افزوده بالاتر در قالب پارک‌های شیمیایی داریم مطالعاتی انجام شده که محصولاتی را که می‌شود پایین دست HAB، نرمال پارافین و LAB تولید کرد با سرمایه گذاری‌های جدید به صورت مشارکتی انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در پایان گفت: از هر راهی که بتوان ارزش افزوده بالاتری برای کشور ایجاد کرد استفاده می‌کنیم؛ لذا سال آینده را سالی می‌بینیم که طرح‌های مدنظر را بتوانیم به بهره برداری برسانیم و در حوزه‌های ارزش افزوده بالاتر سرمایه گذاری جدید کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: