کد خبر : ۲۵۶۲۶۲
آیا صادرات ایران تسهیل خواهد شد؛
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
توافق در مذاکرات جهش صادراتی را دربرخواهد داشت به‌گونه‌ای که توافق باعث کاهش گپ صادراتی ۳۰ الی ۴۰ درصدی کالا‌های صادراتی و البته حذف بسیاری از واسطه‌ها خواهد شد.

حساب ویژه برزیل به ایران پسابرجام

به گزارش بورس‌نیوز، تحریم‌های غرب علیه روسیه باعث شده تا برزیل نتواند کود موردنیاز خود را از این کشور تامین کند و به همین دلیل واردکنندگان برزیلی در حال فشار به دولت این کشور برای مذاکره با ایران هستند.

به نقل از برزیلین‌ریپورت، تحریم‌های غرب علیه روسیه باعث شده تا برزیل نتواند به واردات کود از روسیه ادامه داده و همین امر صنعت کشاورزی این کشور را با بحران مواجه کرده است.

صنعت کشاورزی برزیل برای واردات کود موردنیاز خود به‌شدت به روسیه وابسته است و در صورتی‌که تحریم‌ها علیه روسیه ادامه یابد در تامین نیتروژن، فسفر و از همه مهم‌تر پتاسیم طی ماه‌های آینده با کمبود مواجه خواهد شد.

در چنین شرایطی واردکنندگان کود برزیلی در حال فشار به دولت این کشور برای صدور مجوز مذاکره با طرف‌های ایرانی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان کود در جهان هستند.

البته تحریم‌های اعمال‌شده از سوی آمریکا علیه تهران یکی از موانعی است که باعث می‌شود پرداخت پول کود وارداتی برزیل به طرف ایرانی با پیچیدگی همراه باشد. از سوی دیگر طرف برزیلی به‌دنبال مبادله کالا به کالا با ایران است و می‌خواهند در ازای دریافت کود به طرف ایرانی محصولات کشاورزی تحویل دهند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: