کد خبر : ۲۵۷۲۶۷
عضو کمیسیون عمران مجلس:
۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هماهنگی و نظارت بر بازار مسکن نیازمند مدیریت واحد است. هر چند ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی که کاری عظیم، ساختاری و مهم است تا حدودی جلوی نابسامانی در بازار را گرفته و موجب تعادل نسبی در عرضه و تقاضا می‌شود، اما این امر زمان بر بوده و بازار اجاره بها باید به صورت دائمی تحت نظارت قرار گرفته و میان تمامی اجزای بازار مسکن هماهنگی ایجاد شود.

هماهنگی و نظارت بر بازار مسکن نیازمند مدیریت واحد است

به گزارش بورس نیوز، اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس درباره افزایش اجاره بها مسکن اظهار کرد: تجربه بیانگر این است بازار مسکن که ابعاد مختلفی را از جمله ساخت واحد مسکونی، نظارت بر خانه‌های خالی، مسائل مربوطه وام ودیعه مسکن، بازار مصالح ساختمانی، نظارت بر قرار داد‌ها خرید، فروش و اجاره و فعالیت بنگاه‌های معاملات ملکی را شامل می‌شود، که در این سال‌ها متولی مشخصی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس بازار مسکن در کشورمان کاملاً رها شده و هیچ مسئولی ندارد، ادامه داد: بار‌ها موضوعات مربوط به اجاره بها مسکن را در جلسه با وزیر راه و شهرسازی مطرح کرده ام؛ بنده معتقدم برای مدیریت صحیح و جلوگیری از نوسانات بازار یک وزارتخانه باید مسئولیت نظارت و مدیریت بازار مسکن را بر عهده بگیرد.

وی با اشاره به لزوم نظارت بر بانک‌های پرداخت کننده وام ودیعه و ساخت مسکن، اضافه کرد:بانک‌هایی که قرار بود وام ودیعه را ظرف مدت ۱۵ روز پرداخت کنند، تا چند ماه طولانی کرده و موانع متعددی بر سر راه متقاضیان قرار می‌دهند، در برخی از مواقع نیز شاهد بسته شدن درگاه ثبت نام متقاضیان وام ودیعه هستیم و هیچ نظارتی بر آن‌ها نیست.

شاکری خاطرنشان کرد: هماهنگی و نظارت بر بازار مسکن نیازمند مدیریت واحد است هر چند ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی که کاری عظیم، ساختاری و مهم است تا حدودی جلوی نابسامانی در بازار را گرفته و موجب تعادل نسبی در عرضه و تقاضا می‌شود، اما این امر زمان بر بوده و بازار اجاره بها باید به صورت دائمی تحت نظارت قرار گرفته و میان تمامی اجزای بازار مسکن هماهنگی ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی باید قرارگاه مسکن را تشکیل داده و بر همه اجزای بازار مسکن، نظارت، هماهنگی و مدیریت داشته باشد؛ عنوان کرد: چرا از این که به موضوع اجاره بها مسکن ورود کرده و قیمت تعیین کنیم، نگران هستیم؟ چرا از این که بر فعالیت بنگاه‌های معاملات ملکی ورود کرده و مانع قیمت گذاری‌‍های کاذب و یا عقد قرار داد‌های صوری که موجب ضرر و زیان مردم شویم نگرانی داریم؟ چرا توان نظارت دقیق بر بانک‌های پرداخت کننده وام ودیعه مسکن را نداریم؟

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: بازار پر تلاطم و نابه سامان مسکن نیازمند مدیریت واحد بوده و شورای عالی مسکن باید وزارت راه و شهرسازی را مکلف به مدیریت این بازار کنند. 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: