کد خبر : ۲۵۷۴۹۹
۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷
پس از هشدار صندوق بین‌المللی پول نسبت به افزایش تورم و کاهش پیش‌بینی رشد اقتصاد جهانی، قیمت نفت در معاملات پرنوسان روز گذشته به دلیل نگرانی‌های تقاضا ۵ درصد سقوط کرد.

قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، قیمت نفت در معاملات روز گذشته متاثر از پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول و تولید نفت روسیه، کاهش یافت. روسیه حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از هدف خود در ماه مارس که همان ۱۰.۰۱۸ میلیون بشکه در روز بوده، تولید کرده است.بنابراین، در معاملات روز گذشته، نفت خام برنت با ۵.۲۲ درصد کاهش به ۱۰۷ دلار و ۲۵ سنت رسید و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵.۲ درصد کاهش به ۱۰۲ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه رسید.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را تقریباً یک درصد کامل کاهش داد و با اشاره به حمله روسیه به اوکراین، هشدار داد تورم اکنون برای بسیاری از کشور‌ها یک «خطر آشکار و فعلی» است.

به گفته جیمز بولارد، رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس، تورم ایالات متحده «بسیار بالا» است.

فیل فلین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز گفت: پیش‌بینی رشد پایین‌تر صندوق بین‌المللی پول، همراه با گزارش ذخایر استراتژیک نفت مبنی بر کاهش ۴.۷ میلیون بشکه‌ای ذخایر اضطراری در روز دوشنبه، باعث ایجاد نگرانی شده است.

پس از نظرسنجی اولیه رویترز در روز دوشنبه که نشان داد ذخایر نفت خام ایالات متحده احتمالا هفته گذشته افزایش یافته است، نگرانی‌ها درباره رشد تقاضا از قبل مورد توجه قرار گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: