کد خبر : ۲۵۷۷۶۲
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران:
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
میزهای صادراتی کشاورزی، به کمیسیون های اتاق های بازرگانی استانی سپرده شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز گفت: مسئولیت دبیرخانه میز‌های توسعه صادرات کشاورزی به کمیسیون‌های کشاورزی اتاق‌های بازرگانی استانی سپرده شد و برای گروه‌های تولیدی مختلف استان‌های معین انتخاب شدند.

محسن امینی با اشاره به اینکه مسئولیت دبیرخانه میز‌های توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی به اتاق‌های بازرگانی استان‌های مختلف سپرده شده است، اظهار کرد: بر اساس این تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های کلان صادرات غیرنفتی و با هدف رفع موانع و مشکلات پیش روی صادرکنندگان حوزه کشاورزی مسئولیت میز‌های تخصصی صادرات به کمیسیون کشاورزی اتاق‌های بازرگانی سپرده شده است که به عنوان استان معین تعیین شده اند.

وی با بیان اینکه تفویض اختیار در خصوص مدیریت میز‌های توسعه صادرات کشاورزی در راستای تفاهم نامه میان کمیسیون کشاورزی اتاق ایران و سازمان توسعه تجارت اجرایی شده است، افزود: این اقدام در لیست برنامه‌های دوره دوم فعالیت کمیسیون کشاورزی اتاق ایران به عنوان یک اولویت مطرح بوده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران گفت: میز‌های توسعه صادرات محصولات کشاورزی در ۷ گروه کالایی مشتمل بر "محصولات حیوانی و صنایع وابسته"، "میوه و تره بار"، "خشکبار"، "گل و گیاه"، "صنایع تبدیلی"، "محصولات لبنی" و "شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات و صنوف تولیدی" و ۴۹ زیرشاخه تقسیم بندی شده است.

وی با این توضیح که استان‌های معین میز‌های توسعه صادرات بر اساس ظرفیت‌های موجود تولیدی و صنعتی در آن مناطق تعیین شده است، گفت: بر این اساس البرز به عنوان استان معین سه میز صادراتی "ماکارونی و فرآورده‌های غلات"، "سبزی و تره بار" و "فرآورده‌های غلات" تعیین شده است.

امینی عنوان کرد: میز‌های تخصصی ویژه صادرات محصولات کشاورزی با توجه به ضرورت بررسی مسائل مهمی همچون تولید، صادرات، بسته بندی، نگهداری و ذخیره سازی یا حمل و نقل در این حوزه راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: بر اساس فرآیند تولید کالا‌های صادراتی کشاورزی موضوعاتی نظیر تامین مواد اولیه، خدمات بازرگانی و فرآیند صادرات تولیدات این حوزه و توسعه بازار‌های هدف صادراتی از مباحث ضروری و قابل بحث در جلسات میز‌های ملی و استانی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز با اشاره به نقش قابل توجه بخش خصوصی در تولید و توسعه صادرات محصولات حوزه کشاورزی و صنایع وابسته آن گفت: در سال‌های اخیر تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی کشور از جمله استان البرز تلاش بسیاری برای راه اندازی میز‌های توسعه صادرات مانند میز سبزی و صیفی داشته اند، اکنون تفویض اختیار در این خصوص می‌تواند به نتایج موثری در رفع موانع و مشکلات فعالان این عرصه به ویژه صادرکنندگان منجر شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: