بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵
در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی؛

وزارت صمت مکلف به احداث نیروگاه های حرارتی شد

وزارت صمت مکلف به احداث نیروگاه های حرارتی شد
نمایندگان مردم در خانه ملت وزارت صمت را مکلف به احداث نیروگاه های حرارتی جهت تأمین برق پایدار مشترکان صنعتی کردند.
کد خبر : ۲۵۷۸۲۸

نیروگاه حرارتی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور با پیشنهاد نصرالله پژمانفر مبنی بر الحاق یک عبارت به ماده ۴ این طرح با ۱۴۹ رأی موافق، ۳۰ رأی مخالف و ۱۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۰ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.براساس پیشنهاده مطرح و الحاق شده به ماده ۴ طرح مذکور.

وزارت صمت موظف است فرآیند اخذ گواهی و برچسب انرژی را برای کلیه صنایع پیاده سازی کند و بر مبنای آن در راستای بهبود بهره وری انرژی اقدام کند.

نصرالله پژمانفر در تشریح پیشنهاد خود گفت: مصرف انرژی در شمال و جنوب کشور بسیار متفاوت است و به نسبت وضعیت آب و هوایی و جوی کشور تغییر می‌کند. وزارت صمت می‌تواند به مردم کمک کند که نسبت به استفاده از انرژی از کالا‌های مناسب استفاده و آن‌ها را انتخاب کنند. این کار از هدررفت انرژی جلوگیری می‌کند و برچسب انرژی باید بر کلیه محصولات نصب شود.

در ماده ۴ طرح نیز آمده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق صنایع انرژی بر موضوع ماده (۳) این قانون مکلف است برای تأمین برق پایدار مشترکان صنعتی، حداقل نه هزار (۹۰۰۰) مگاوات نیروگاه حرارتی با بازدهی حداقل پنجاه و پنج (۵۵) درصد و هزار (۱۰۰۰) مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر و پاک تا پایان سال ۱۴۰۴ از محل منابع داخلی صنایع مذکور احداث کند. در صورت عدم احداث، تأمین برق این صنایع در ماه‌های گرم سال در اولویت وزارت نیرو قرار نمی‌گیرد. وزارت نیرو مکلف است از تأمین برق این صنایع پشتیبانی و برق تولیدی مازاد آن‌ها را منتقل کند. برق مازاد نیروگاه‌های فوق در بورس انرژی و یا به صورت قرارداد دو جانبه قابل فروش است. وزارت نفت مکلف است با هماهنگی وزارت نیرو سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های مذکور را تأمین کند.

آیین نامه اجرایی این ماده مشتمل بر دستورالعمل نحوه تأمین سوخت این نیروگاه‌ها ظرف دو ماه پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به پیشنهاد وزارتخانه‌های نفت، نیرو و صنعت، معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
وثیقه املاک گرگانی
شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر اعلام کرد؛

وثیقه املاک گرگانی "بزاگرس" جهت اخذ تسهیلات

«کنسانتره سنگ‌آهن» در صدر تولید گل‌گهر
«گندله» لقب صادراتی "کگل" را از آن خود کرد:

«کنسانتره سنگ‌آهن» در صدر تولید گل‌گهر

رشد ۶۱ درصدی درآمد
گزارش اسفندماه "کگل" منتشر شد:

رشد ۶۱ درصدی درآمد "کگل" در یک سال گذشته

ارسال نظر