کد خبر : ۲۵۷۸۶۹
رئیس سازمان بورس:
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
تمام ابزار‌هایی که در بازار سرمایه تعریف و راه اندازی می‌شود، قبل از این که عملیاتی شود و حتی در مرحله طراحی در کمیته فقهی بورس مورد بحث و سپس به تصویب می‌رسد و آنگاه به اجرا در می‌آید. در واقع این کمیته یکی از ظرفیت‌های خوب بازار سرمایه است که این فرایند درباره تمام ابزار‌های سرمایه طی می‌شود.

تمام ابزارهای بازار سرمایه در کمیته فقهی تصویب می شود

به گزارش بورس نیوز، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس درباره عملکرد کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: خوشبختانه یکی از کمیته‌هایی که از اوایل تاسیس سازمان بورس راه اندازی شد، کمیته فقهی بورس بوده که اعضای آن را افراد کاملا سرشناس و متخصص در امور اقتصادی و فقه تشکیل می‌دهند.وی افزود: تمام ابزار‌هایی که در بازار سرمایه تعریف و راه اندازی می‌شود، قبل از این که عملیاتی شود و حتی در مرحله طراحی در کمیته فقهی بورس مورد بحث و سپس به تصویب می‌رسد و آنگاه به اجرا در می‌آید. در واقع این کمیته یکی از ظرفیت‌های خوب بازار سرمایه است که این فرایند درباره تمام ابزار‌های سرمایه طی می‌شود.

رییس سازمان بورس اضافه کرد: سعی شده تمام مصوبات فقهی در قالب جزوات و کتاب‌هایی منتشر شود که معمولا شامل بحث‌های پژوهشی و علمی می‌شود و اساتید و دانشجویان از آن استفاده می‌کنند. البته بیشتر این مصوبات به صورت عمومی مورد استفاده مردم قرار نمی‌گیرد، ولی برای طراحی ابزار‌ها و اجرایی کردن آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: