در جلسه پایش اقدامات و برنامه‌های شرکت ملی فولاد مطرح شد:
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹
رئیس هیات عامل ایمیدرو از پیاده سازی ۲۳ راهبرد در جهت روان سازی و تحقق اهداف در شرکت ملی فولاد ایران خبر داد.

به گزارش بورس نیوز، وجیه الله جعفری که در جلسه پایش برنامه‌ها و اقدامات شرکت ملی فولاد ایران سخن می‌گفت، اظهار کرد: شرکت ملی فولاد به منظور تحقق اهداف در طرح‌های فولادی، برای هر پروژه مشکلات فعلی و آتی را مورد سنجش قرار دهد و پایش امور را به عنوان یک اولویت ببیند.وی با بیان اینکه در اصلاح ساختار صنعت فولاد نگاه‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها توسعه پایین دست زنجیره است، گفت: در پایین دست صنعت فولاد، ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد و باید برای آن رویکرد توسعه‌ای داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ۴ تا ۶ میلیون تن از شمش فولاد از طریق کوره‌های القایی در بخش خصوصی تولید می‌شود، گفت: این شرایط باعث شده تا شرکت‌ها نیاز به "آهن قراضه" داشته باشند در صورتی که در حوزه قراضه نیاز به اقدامات بیشتری است.

جعفری با تاکید بر اینکه حوزه "آهن قراضه" می‌تواند در زنجیره فولاد و توسعه آن نقش داشته باشد، اظهار داشت: مدیریت این بخش و هدایت آن به زنجیره فولاد از اهمیت بالایی برخوردار است و شرکت ملی فولاد در این زمینه، برنامه ریزی‌های لازم را داشته باشد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو، بهره مندی شرکت ملی فولاد از تسهیلات صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی در استفاده از پتانسیل "دانش بنیان ها" را از دیگر سیاست‌های توسعه‌ای خواند و بر آن تاکید کرد.

در این نشست محمد آقاجانلو، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران نیز طی سخنانی گفت: تعریف پروژه‌های توسعه‌ای برای ایجاد ظرفیت‌های مورد نیاز فولاد کیفی و فروآلیاژ‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های روز برای تبدیل سنگ آهن کم عیار به فولاد خام از جمله اقدامات شرکت ملی فولاد است.

وی افزود: بررسی احداث بنادر خاص برای جمع آوری قراضه خاورمیانه و بررسی امکان احداث پروژه‌های پرد پلاس از برنامه‌های این شرکت به شمار می‌رود.

آقاجانلو: گفت:در حال حاضر شاهد تولید آهن اسفنجی در طرح‌های فولادی هستیم و پروژه‌های فولادسازی سفیددشت، قائنات، میانه، نی ریز و شادگان به طور متوسط بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
در این جلسه امیر خرمی شاد و جمشید ملارحمان از اعضای هیات عامل ایمیدرو حضور داشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: