جعفری تاکید کرد:
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
رئیس هیات عامل ایمیدرو بر اولویت بندی فعالسازی معادن کوچک بر اساس اجرای پروژه‌های زیرساخت، تاکید کرد.

اولویت بندی فعال سازی معادن کوچک براساس پروژه های زیرساخت

به گزارش بورس نیوز، وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست بررسی عملکرد سال گذشته و برنامه‌های سال ۱۴۰۱ طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اظهار کرد: باید طرح‌هایی را در اولویت قرار داد که با اقداماتی، تعداد زیادی معدن فعال و احیا شوند.

وی خاطرنشان کرد: به تناسب طرح‌های زیربنایی انجام شده ضروری است تا اثربخشی آن‌ها بر فعالسازی معادن اندازه گیری شود.

جعفری تصریح کرد: طی سال گذشته ۴۵۳ معدن در طرح احیاء و فعالسازی معادن متوسط و کوچک مقیاس فعال شدند که اشتغالزایی ۳۵۰۰ نفر را به همراه داشت. این در حالی است که از ابتدای طرح تا کنون ۸۵۲ معدن احیاء شده و تعداد ۱۳ هزار ۸۰۰ شغل ایجاد شده است که این امر منجر به رشد تولید ۳۳ میلیون تنیاستخراج خواهد شد.

ارائه ۳۰ بسته سرمایه گذاری در سال جاری

رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد: با توجه به پایش کامل اطلاعات معادن راکد و نیمه تعطیل سراسر کشورو شناسایی ۸۵۰ معدن جهت احیاء و فعالسازی در سال جاری، ارائه ۳۰ بسته پیشنهادی سرمایه گذاری در ۱۹ استان در دستور کار قرار دارد.

وی یادآور شد: همزمان با سیر تکمیل و اطمینان از صحت اطلاعات باید بسته‌های فعالسازی را تدوین و هرماه حداقل یک بسته را برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشت.

جعفری بر لزوم تقویت رابطه بین سازمان صمت استان‌ها و طرح احیاء به منظور کسب اطلاعات دقیق‌تر و نظارت بر فعالسازی معادن تاکید کرد.

از سوی دیگر امیر طاهر زاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز در این نشست اظهار داشت: تاکنون ۱۷۹ پروژه زیرساختی در ۹۲۴ معدن تعریف شده است که از این میزان ۴۲۱ معدن در طرح احیاء معادن کوچک قرار دارند. وی تصریح کرد: بالغ بر ۲۰ معدن در بندر خمیر استان هرمزگان از اجرای پروژه‌های زیرساختی منتفع و فعال شده اند.

طی این نشست، مباحثی همچون انعقاد قرارداد و روند اجرای سامانه ستام و نیز مشکلات استفاده از این سامانه، تکمیل و اعتبارسنجی اطلاعات طرح و نیز نحوه ارائه بسته‌های پیشنهادی سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: