کد خبر : ۲۵۸۰۵۹
نیم نگاهی به بازار سرمایه ۱۸ اردیبهشت؛
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
مجموع ارزش معاملات امروز بازارسرمایه تا این لحظه به 5 هزار و 936میلیارد تومان رسید و این درحالی است که ارزش نقدی امروز بورس تهران بیش از ۴ هزار و 528 میلیارد تومان حکایت می‌کرد.

مانور سهم‌های کوچک زیر بازی بزرگان/ حقیقی امروز چگونه خرید و فروش داشتند

به گزارش بورس‌نیوز، بازارسرمایه در روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه اینگونه گذشت که شاخص‌ها مثبت بودند اما؛ هر چند که این سبزی نسبت به روز گذشته معاملاتی، کمرنگ‌تر بود.

در گروه‌های بزرگ تر، گروه‌های خورویی و بانک‌ها از افزایش شاخص برخوردار بودند و در گروه‌های کوچک تر، شاخص گروه‌های تامین آب، برق، گاز، کانی غیر فلزی و ماشین آلات بالا رفتند. شستا نیز سهمی بود که افزایش داشت و مورد توجه بازار سرمایه بود.

گروه پالایشگاهی که دیروز مورد اقبال بود امروز، چندان شرایط مساعدی نداشت؛ در هر صورت همچنان تاکیدات بیشتر روی سهام کوجک‌تر بودند و گاهی به نظر می‌رسد سهام کوجک‌تر فضا را برای رونق سهام بزرگ‌تر و شاخص ساز آماده می‌نمایند.

مانور سهم‌های کوچک زیر بازی بزرگان/ حقیقی امروز چگونه خرید و فروش داشتند

پله‌ای که شاخص بر آن ایستاد

با نگاهی به تابلوی مرجع بازارسرمایه می‌توان مشاهده کرد که امروز یک شنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه به روند صعودی خود ادامه داد.

شاخص کل با رشد ۹ هزار و ۱۵۰ واحدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۰.۵۹ درصد رشد داشته و در پله یک میلیون و ۵۵۲ هزار واحدی قرار گرفت.

اما؛ این شاخص هم‌وزن است که به رشد خود ادامه می‌دهد و رشد ۲ هزار و ۶۹۳ واحد صعودی بود و این شاخص رشد ۰.۶۳ درصدی را نسبت به روز گذشته رقم زد.

تاثیرگذار امروز که شاخص را بدین گونه ترسیم کردند شامل "فولاد"، "شستا"، "شبریز"، "فخوز" و "مبین" بود.

ولی اگر بخواهیم به پرتراکنش‌های بازار نگاه ویژه‌تری داشته باشیم، باید به سهم‌هایی مانند "شستا" با تعداد ۳۷,۹۷۸ معامله، "شپنا" با تعداد ۲۲,۲۵۴ معامله، "خساپا" با تعداد ۱۹,۴۹۱ معامله، "اسیاتک" با تعداد ۱۷,۸۱۷ معامله، "خودرو" با تعداد ۱۳,۳۴۵ معامله، "شبندر" با تعداد ۱۳,۲۲۱ و "شتران" با تعداد ۱۲,۶۳۷ معامله اشاره داشت.

مجموع ارزش معاملات امروز بازارسرمایه تا این لحظه به ۵ هزار و ۹۳۶ میلیارد تومان رسید و این درحالی است که ارزش نقدی امروز بورس تهران بیش از ۴ هزار و ۵۲۸ میلیارد تومان حکایت می‌کرد.

امروز در بازارسرمایه ۱۱ میلیارد و ۴۱۰ هزار برگه سهم را در بیش از ۶۷۷ هزار معامله در خود به ثبت رساند.

برپایه این گزارش باید اشاره داشت که گروه‌های «خودرو» با حجم معامله ۷۳۹ میلیارد تومان، «فرآورده‌های نفتی» با حجم معامله ۴۶۸ میلیارد تومان و «فلزات اساسی» با حجم معامله ۴۴۶ میلیاردتومان و «شیمیایی» به ارزش معامله ۳۱۸ میلیارد تومان جزو برترین‌های صنعت امروز بودند.

مانور سهم‌های کوچک زیر بازی بزرگان/ حقیقی امروز چگونه خرید و فروش داشتند

جریان نقدینگی و صف‌ها به کدام سمت و سو حرکت کرد

با نگاهی به وضعیت ورود و خروج نقدینگی امروز می‌توان دریافت که تعداد ۳۵۰ سهم در بخش مثبت قرار داشته و تعداد ۱۴۶ سهم نیز جزو قفل در صف‌های خرید هستند که ارزش (۱۰۴۲.۸ میلیارد تومان) را دارند و از سوی دیگر، تعداد ۲۵۷ در بخش سرخ بازار حضور داشته که ۳۰ نماد در صف‌فروش ایستاده‌اند و ارزش آن نیز به (۴۳.۹ میلیارد تومان) می‌رسد.

برپایه این گزارش، ارزش صف خرید و ورود نقدینگی به تک‌سهم‌ها بیشتر واکنش نشان داده و نماد‌هایی مانند نماد‌های "شبریز" به ارزش ۳۹۲,۸ میلیارد تومان، "بفجر" به ارزش ۷۱,۴ میلیارد تومان، "وسینا" به ارزش ۵۰,۱ میلیارد تومان، "خکاوه" به ارزش ۴۲,۳ میلیارد تومان، "شپاکسا" به ارزش ۳۸,۷ میلیارد تومان در این لیست قرار گرفته‌اند.

از سوی مقابل نیز سهم‌های "گکیش"، "ورازی"، "ثقزوی"، "دقاضی" و "شلرد" جزو نماد‌های غضب کرده نقدینگی هستند.

صف‌نشین‌های جنب تابلوی بورس

در مجموع می‌توان اینگونه بیان کرد که بازارسرمایه از یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان پول هوشمند پذیرایی کرد و به میزان یک هزار و ۱۳۹ میلیارد تومان نیز خروج پول هوشمند در بازار ثبت شد.

"خساپا" ۲۵ میلیارد تومان، "زگلدشت" ۲۱ میلیارد تومان، "فخوز" ۱۶ میلیارد تومان، "زاگرس" ۱۳ میلیارد تومان، "فولاد" ۱۳ میلیارد تومان، بیشترین ورود پول حقیقی را به خود اختصاص دادند.

از طرف دیگر، "شتران" ۲۷ میلیارد تومان، "البرز" ۱۷ میلیارد تومان، "شبندر" ۱۲ میلیارد تومان، "خگستر" ۱۳ میلیارد تومان خروج نقدینگی را به ثبت رساندند.

معاملات بلوکی و کد به کد

امروز تا این لحظه در بخش معامله بلوکی نماد‌های "تاپیکو" و "کگهر" مشاهده شده و در بخش کد به کد نیز امروز تا این لحظه نمادی به ثبت نرسیده است.

حجم‌های مشکوک در روز متعادل بازارسرمایه

امروز نیز می‌توان در جست‌وجوی سهم‌های با حجم مشکوک گشت و به نماد‌های "تلیسه" با حجم معامله ۹۲ میلیون برگه سهم (بیش از سه‌برابر میانگین حجم ماه)،  "زگلدشت" با حجم معامله ۲۴ میلیون برگه سهم (بیش از چهار و نیم‌برابر میانگین حجم ماه)،  "رکیش" با حجم معامله ۲۱.۸ میلیون برگه سهم (سه‌برابر میانگین حجم ماه)،  "پلاسک" با حجم معامله ۱۷.۸ میلیون برگه سهم (بیش از سه و نیم‌برابر میانگین حجم ماه)،  "فمراد" با حجم معامله ۹.۴ میلیون برگه سهم (بیش از شش‌برابر میانگین حجم ماه) و "بمیلا" با حجم معامله ۷.۱ میلیون برگه سهم (بیش از چهار و نیم‌برابر میانگین حجم ماه) اشاره کرد.

 
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: