کد خبر : ۲۵۸۱۷۰
در پیش‌بینی امروز بازار سرمایه مطرح شد:
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
صنایعی که به دلیل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش درآمد را تجربه می‌کنند، به‌تدریج معاملات مثبت و افزایش تقاضا را به همراه خواهند داشت.

لیدری صنایع وابسته به کامودیتی و ارز ترجیحی

نوید قدوسی، مدیر سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص بازار امروز اظهار کرد: با توجه به تحریک مجدد انتظارات تورمی و رشد قیمت دلار به نظر می‌رسد بازار سرمایه در روند مثبت قرار گیرد. البته در این‌بین انتظار می‌رود بازار توجه ویژه‌ای به گروه‌هایی که ارتباط چندانی با قیمت‌های جهانی ندارند، نشان دهد.


بیشتر بخوانید: پیشی گرفتن بورس از بازار‌های موازی


وی در ادامه با اشاره به گروه‌های کامودیتی محور افزود: در این راستا می‌توان گفت صنایعی که به دلیل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش درآمد را تجربه می‌کنند، به‌تدریج معاملات مثبت و افزایش تقاضا را به همراه خواهند داشت. از طرفی در صنایع وابسته به کامودیتی در کنار تحریک انتظارات تورمی، نگاه به قیمت‌های جهانی نیز وجود داشته و سایر بازار که به‌عنوان سهام ریالی شناخته می‌شوند، احتمالاً افزایش تقاضا را تجربه خواهند کرد.

قدوسی در پایان خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر حجم معاملاتی مقداری افت را به همراه داشتند؛ اما اگر تقاضای امروز در بازار سرمایه افزایش یابد، می‌توان به بازگشت ارزش معاملات خرد در محدوده ۶ الی ۷ همتی امیدوار بود. همچنین به نظر می‌رسد صنایعی که حذف ارز ترجیحی برای آن‌ها منجر به رشد درآمدی همانند گروه‌های غذایی، دارویی، دام‌پروری و... شود، با افزایش تقاضا و قیمت روبه‌رو خواهند شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وایرا" از نیمه شهریورماه

شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"آبادا" به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می شود.
آماده باش

آماده باش "خچرخش" برای مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت چرخشگر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ برگزار می‌شود.

"دسبحان" دست به جیب می شود

شرکت سبحان دارو از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: