کد خبر : ۲۵۸۴۲۸
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به یک فتح حماسه ای در بورس و ترکیبی عجیب در جاده مخصوص و بوی گند فساد از دل شوینده ها و...

تا قله پس نگیریم؛ آرام نمیگیگیریم!

به گزارش بورس نیوز، امروز، روز پر حماسه ای برای بازار سرمایه بود و شاخص کل بورس بعد از ماه ها انتظار بالاخره موفق شد مقاومت ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی را بشکند. به نظر دوستان تحلیلگر، اگر چند روزی در این کانال تثبیت شده و بعد هم عبور کند، روند صعودی جدیدی شکل گرفته و می توان به فتح قله ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی در ماه های آینده خوشبین بود. الپته یادتان نرود که شاخص کل هم وزن امسال بیش از شاخص کل رشد کرده و این یعنی سهم های کوچکی که اتفاقا بیش از شاخص کل ریخته بودند، استارت رشد زده اند. بنابراین اگرچه شاخص کل هرگز معیار صحیحی برای تحلیل بورس نبوده؛ ولی رشدش، اعتماد را به بازار سرمایه بر می گرداند و بازگشت اعتماد به این بازار، فرصتی برای رسیدن سهم های کوچک به جایگاه واقعی و باز پس گیری قله های از دست رفته است.

بوی فساد در مدعیان پاکیزگی
فقط بوی فساد مدیران صنعت شوینده بلند نشده بود که شد! مدیرعامل یکی از شرکت های شوینده که بورسی هم هست، دیروز بازداشت شده و مدیر عامل یک شرکت شوینده بورسی دیگر که زیرمجموعه اولی هم بوده، متواری شده است. این اتفاقات خیلی هم عجیب و غریب نیست، وقتی شرکت ها، مجموعه ای تو در تو راه می اندازند و شتر گاو پلنگ می شوند تا بیشتر سود کنند.

یک ترکیب جادویی در جاده مخصوص  

در جریان واگذاری سهام دولت در شرکت های خودرویی که هستید؟ کلاغ ها خبر آورده اند که ماکارونی ساز بورسی هم در لیست خواستگاران خودرویی هاست و حلقه و دسته گل را هم پیشاپیش آماده کرده. گفتیم غذایی را چه به خودرویی؟؟ دوستان فرمودند شما اولا دعا کنید پاستور واقعا دل کنده و واگذار کند، بعد سر این چیزها چانه بزنید. دوما مهم این است که خریدار، پول ته جیبش داشته باشد که خرج بیرون کشیدن کشتی شکسته ها از گل کند. سوما، مگر تا قبل این مدیران جاده مخصوص، تخصص داشته اند که حالا نگران تخصص شده اید؟

از ماست که بر ماست 

و اما طنز تلخ پایانی اینکه اگرچه با حذف ارز دولتی، فنر قیمت خیلی کالاها ناگهان جهید؛ ولی مقصر تمام این گرانی ها، پاستور و بهارستان نیست. خیلی وقت ها هم خودمان مقصریم؛ مثلا آنجا که به بهانه افزایش نرخ روغن و پنیر و تخم مرغ، فیتیله اجاره خانه را ۵۰ درصد بالا می کشیم... 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: