کد خبر : ۲۵۸۵۰۱
در پیش‌بینی امروز بازار سرمایه مطرح شد:
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
با توجه به اینکه چهارشنبه هفته گذشته بازار در وضعیت منفی و قرمز پوش بسته شد، می‌توان گفت بورس امروز با فشار فروش آغاز می‌شود.

حرکت بورس به سمت تقاضا

محمد بنیادی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، بیان کرد: با توجه به اینکه چهارشنبه هفته گذشته بازار در وضعیت منفی و قرمز پوش بسته شد، می‌توان گفت بورس امروز با فشار فروش آغاز می‌شود؛ اما در این راستا تقاضا به‌تدریج افزایش‌یافته و روند مثبت را پیش می‌گیرد. البته لازم به ذکر بوده که بازار سرمایه برای سهم‌های شاخص ساز وضعیت رو به بالایی را رقم خواهد زد.


بیشتر بخوانید: رنگ سبز بورس در آخرین هفته اردیبهشت‌ماه


وی با اشاره به وضعیت شاخص کل گفت: بنابراین می‌توان گفت منفی‌های امروز بازار فرصتی برای خرید فراهم کرده و به‌تدریج به سمت تقاضا می‌روند. از طرفی به نظر می‌رسد مقاومت زیادی شاخص کل صورت گرفته که در این صورت می‌توان گفت در محدوده‌های بالاتر، مقاومت‌های بیشتری اتفاق می‌افتد. 

حرکت بورس به سمت تقاضا

این کارشناس بازار ادامه داد: درواقع مقاومت‌های زیادی در شاخص وجود دارد که در این راستا عمل کردن نوع مقاومت مهم است. همچنین با توجه به وضعیت بازار سرمایه در هفته‌های اخیر می‌توان گفت بورس توانسته بسیاری از مقاومت‌ها رد کند. در حال حاضر برای خریداران حرکت بازار به سمت تقاضا حائز اهمیت بوده که آن‌ها را در خرید سهام بیشتر مجاب می‌کند.

بنیادی در پایان خاطرنشان کرد: اخیراً صنعت بانکی توانسته رشد خوبی را داشته باشد به‌گونه‌ای که با قیمت‌های جذاب، تکنیکال خوبی را تجربه کردند؛ بنابراین در صورت اخبار مثبت به‌خصوص در حوزه برجام تأثیرات بسزایی در روند این صنعت خواهد داشت. از طرفی با توجه به امکان رشد کانه‌های فلزی و معدنی، می‌توان گفت این دو گروه از صنایع پیشرو و مثبت امروز بازار سرمایه هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: