کد خبر : ۲۵۸۵۲۷
در گفتگو با بورس نیوز مطرح شد:
۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
در حال حاضر محرک اصلی بازار تورم به حساب می‌آید، به گونه‌ای که حتی از قیمت‌های جهانی نیز تأثیر بیشتری دارد.

تورم، مسیر اصلی رشد بازار سرمایه

علی آیین حسینی مدیر سرمایه گذاری شرکت مدار در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص شایعه گرانی نرخ بنزین بیان کرد: بنزین محصولی بوده که در تمامی اقلام مورد نیاز مردم تأثیر می‌گذارد که البته در این راستا مهم‌ترین اصل، ایجاد تورم عمومی است. از طرفی با چنین اقدامی قدرت خرید مردم کاهش یافته و به احتمال زیاد در صنعت غذایی و صنایع وابسته به آن آسیب زیادی وارد خواهد شد.


بیشتر بخوانید: افزایش یک دلاری قیمت نفت با احیای تقاضای سوخت در چین


وی ادامه داد: همچنین در صورتی که این گرانی به سمت گازوئیل برود، احتمال افزایش هزینه‌های حمل و نقل نیز بیشتر شده و در واقع گران نشدن گازوئیل در صورت افزایش نرخ بنزین، اتفاقی بعید به نظر می‌رسد. در این راستا می‌توان گفت اگر با رشد هزینه بنزین کاهش خرید مردم جبران نشود، صنایع غذایی به خصوص در بخش زراعتی و لبنی آسیب زیادی را متحمل خواهند شد.

مدیر سرمایه گذاری "مدار" اظهار کرد: از سوی دیگر، به نظر می‌رسد گران شدن بنزین در میان مدت و بلند مدت در روند بازار سرمایه رشد خوبی را به همراه خواهد داشت. در حال حاضر محرک اصلی بازار تورم به حساب می‌آید، به گونه‌ای که حتی از قیمت‌های جهانی نیز تأثیر بیشتری دارد؛ بنابراین می‌توان گفت تورم، مسیر اصلی بازار در جهت رشد را نشان می‌دهد.

آیین حسینی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت گرانی بنزین که البته درصد مشخصی ندارد، به احتمال زیاد عدد کمی نبوده و حداقل به ۱۰ تومان خواهد رسید. در هر صورت این اتفاق تأثیر شدیدی در تورم کشور داشته و بازار سرمایه نیز رشد خوبی را تجربه می‌کند که جبران آن در دارایی‌ها را نمی‌توان با قاطعیت پیش بینی کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: