کد خبر : ۲۵۸۵۲۹
حضور ۶۵ درصدی از سهامدارن "ومعادن" تشکیل شد؛
۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۶
سهام‌داران ومعادن در حالی تصمیم به افزایش سرمایه شرکت گرفتند که این هلدینگ با بازده سالانه ۳۷.۸ درصد در سال ۱۴۰۰، یکی از سودآورترین شرکت‌های بورسی لقب گرفته است.

مجمع عمومی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، بعدازظهر امروز یکشنبه اول خرداد ۱۴۰۱ با حضور اکثریت سهام‌داران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.

در این مجمع، پیشنهاد هیأت مدیره «ومعادن» برای افزایش ۱۲۹ درصدی سرمایه شرکت به مبلغ ۱۰۸، ۴۲۸ میلیارد ریال به تصویب سهامداران شرکت رسید. بدین ترتیب سرمایه این هلدینگ بزرگ سرمایه‌گذاری بازار سرمایه از حدود ۸۴۰۰۰ میلیارد ریال به بیش از ۱۹۲۰۰۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

بر اساس مصوبه مجمع فوق‌العاده، افزایش سرمایه شرکت به‌صورت زیر تحقق می‌یابد:

۱ - از محل سود انباشته ۴۱ درصد
۲- از محل مطالبات موجود سهامداران ۲۸ درصد
۳- از محل آورده نقدی سهامداران ۳۱ درصد

جمع مبلغ افزایش سرمایه:

۱۰۸،۴۲۸ میلیارد ریال و معادل ۱۲۹ درصد

سهام‌داران ومعادن در حالی تصمیم به افزایش سرمایه شرکت گرفتند که این هلدینگ با بازده سالانه ۳۷.۸ درصد در سال ۱۴۰۰، یکی از سودآورترین شرکت‌های بورسی لقب گرفته است. پیش‌بینی می‌شود سود خالص ومعادن با رشد ۴۹ درصد به ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

مجمع عمومی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات+بورس نیوز

درخشش «ومعادن» در سال ۱۴۰۰

بر اساس آخرین ارزیابی و رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی کشور که از شرکت‌های برتر کشور در سال ۱۴۰۰ (IMI-۱۰۰) انجام‌شده است، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در ارزیابی شاخص‌های سودآوری و عملکرد از نظر بازده فروش با ۸۶ درصد بازده فروش، دومین شرکت برتر در این بخش معرفی‌شده است.

همچنین در گزارش ویژه همایش شرکت‌های برتر، شرکت «ومعادن» از نظر میزان فروش، با ثبت رقم نزدیک به ۱۲۷.۶ هزار میلیارد ریال در شمار ۱۰ شرکت دارای بیشترین صعود رتبه قرار گرفت.

برنده شدن کنسرسیومی با محوریت «ومعادن» در مزایده معدن مس و طلای «جانجا» در استان سیستان و بلوچستان، گسترده شدن قابل‌توجه فعالیت‌ها و طرح‌های هلدینگ در منطقه غرب کشور و قرار گرفتن در جمع هفت شرکت بزرگ پیشران پیشرفت اقتصادی ایران نیز از دیگر دستاورد‌های اخیر این مجموعه به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه معادن و فلزات با نماد بورسی «ومعادن»، از سهام‌داران عمده مجموعه‌های بزرگ معدنی و فولادی ایران از قبیل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، سنگ‌آهن گهر زمین، شرکت ملی مس، معدنی و صنعتی صبانور، مجتمع فولاد خراسان، آهن و فولاد ارفع، پویا انرژی، کارخانجات کابل سازی شهید قندی، تجلی توسعه معادن و فلزات، گسترش کاتالیست ایرانیان، پرتو تابان معادن و فلزات و شرکت کک طبس است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: