کد خبر : ۲۵۸۶۴۳
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به غیبت عجیب اهالی تخت طاووس در مهمترین رویداد سال بازار سرمایه و جیب سوراخ صندوق پر ادعا و...

عالیجناب و ریسک ۱۵ میلیون یورویی

به گزارش بورس نیوز، بازار امروز کمی سبز شد و حقیقی ها هم بیش از آنکه فروشنده باشند، خریدار بودند و ۱۴۰ میلیارد تومان پول هم وارد بازار کردند و خیلی از دوستان مان به سبزی هفته آینده خوشبین شدند. اما تلخی بی تفاوتی ناظر به رفتار برخی حقوقی ها کماکان در کام مان ماند! صندوقی که چند روز پیش روی یک نماد خودرویی رنج منفی کشید و ادعا کرد یک مقدار مختصر کسری داشته، همچنان در حال فروش است! حالا کی قرار است کم و کسری ها برطرف شده و ترمز فروش را بکشد، معلوم نیست.

غیبت عجیب اهالی تخت طاووس در مهمترین رویداد سال 
امروز خبر آمد که نمایشگاه بورس و بانک و بیمه ۱۴۰۱ توسط اهالی تخت طاووس برگزار نخواهد شد! انگار یک شرکت خصوصی مسوول برگزاری نمایشگاه شده و بی آنکه بروز دهد که این نمایشگاه توسط دوستان در تخت طاووس برگزار نمی شود، در حال جذب اسپانسر است. حالا چطور شده که بچه های تخت طاووس بعد از سال ها، از پذیرش مسوولیت برگزاری نمایشگاه شانه خالی کرده اند، الله اعلم...

کل اگر طبیب بودی...
یکی از اساتید هم چند سالی بر کرسی ریاست میرداماد تکیه زد و جز رکوردشکنی در تورم و خلق پول و تکاندن جیب فعالان بازار سرمایه و نوسان گیری از اهالی سبزه میدان و... هنری از ایشان ندیدیم. حالا ایشان دلواپس اقتصاد شده و باز به وعده های تحقق نیافته مستاجران پاستور گیر داده! در اینکه هر روز اقتصاد ایران بدتر از دیروز است و جای جراحی اخیر هم هنوز چرک و خونریزی دارد، شکی نیست؛ ولی به قول قدیمی ها "کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی"! کاش یکی به این بزرگوار بگوید شما امتحانت را داده و مردود شده اید! این همه ادعا برای چیست؟

عالیجناب و یک ریسک ۱۵ میلیون یورویی 
و اما بشنوید از عالیجناب بورس که گویا از سال ۲۰۰۱ با یک شرکت ایتالیایی برای اجرای پروژه آب شیرین کن کیش و قشم شریک شده و این شرکت مشترک به خاطر عدم تمدید لایسنس در حال انحلال است. ولی چون مدیران عالیجناب قبلا سهام خود را به یکی از شرکت های نزدیک شان واگذار کرده اند و انتقال سهام طبق قانون امارات و اساسنامه شرکت، باید در مجمع ثبت می شده و نشده؛ حالا احتمال از بین رفتن سرمایه عالیجناب و زیان ۱۵ میلیون یورویی به عالیجناب وجود دارد! طبق معمول هم دود این گونه زیان ها به چشم سهامدار می رود و اعضای هیات مدیره به خاطر قصور خود پاسخگوی احدی نخواهند بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: