کد خبر : ۲۵۸۶۷۰
یک نماینده مجلس در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹
در شرکت هپکو موفق شده ایم خط تولید دامپتراک را برای خودروهای معدنی راه اندازی کنیم. البته فعلا مونتاژ این خودرو در مجموعه هپکو انجام می‌شود، ولی امیدواریم به مرحله تولید این خودرو در مجموعه هپکو هم برسیم. ضمن اینکه امیدواریم با حمایت دولت از این مجموعه به زودی راه اندازی خط تولید لودر  و بلدوزر و غلطک هم با سرعت دنبال شود .

ضرورت حمایت از تولید خودروهای سنگین در کشور

به گزارش بورس نیوز، این روزها که محصول واردات خودرو داغ شده، عده ای هم اعتقاد دارند باید آزادسازی واردات خودروهای دست دوم سنگین انجام شود.‌ این در حالی است که واردات خودرو سنگین کارکرده در سنوات گذشته ضربه مهلکی بر پیکره صنعت تولید خودرو سنگین در کشور ما وارد کرد.

محمدحسن آصفری نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بورس نیوز این خصوص بیان کرد: این شرکت های خودروسازی هستند که به دلیل عرضه خودرو با کیفیت پایین و گارانتی نامناسب و قیمت بسیار بالا، ضربه سنگینی به تولید داخلی زده و سبب بی اعتمادی مردم به تولید داخلی شده اند.

وی افزود: انحصار در صنعت خودرو‌ باید شکسته شود تا خودروسازان داخلی مجبور شوند هم قیمت خودروی خود را تعدیل کرده  و هم کیفیت محصولات شان را ارتقا ببخشند و خدمات پس از فروش مناسب تری هم ارائه کنند. اعتقاد دارم واردات خودروی سواری، صنعت خودروسازی داخلی ما را مجاب خواهد کرد که علاوه بر ارتقای کیفیت محصول روی کاهش قیمت تمام شده هم کار کنند تا بازار خودرو در کشور ما اوضاع بهتری داشته باشد.

آصفری ضمن تاکید بر ضرورت واردات خودروی سواری اظهار کرد: البته آنچه در مورد واردات خودرو مطرح شده، مربوط به واردات خودروی سواری بوده و فعلاً بحث واردات خودرو سنگین مطرح نیست. در حوزه تولید خودروهای سنگین در کشور به خصوص در حوزه تولید ماشین آلات سنگین راه سازی، اتفاقا معتقدم باید از صنعت داخلی حمایت شود. شرکت های تولید کننده داخلی ماشین آلات راهسازی از جمله هپکو، توانمندی های زیادی داشته و در صورت حمایت از خودروسازان سنگین در کشور، این صنعت به شکوفایی خواهد رسید.‌ نیازی به واردات خودرو سنگین نیست و ما مشکلی در خصوص تولید خودروهای سنگین در داخل کشور نداریم و با کمی حمایت از این صنعت می توان نیازهای بازار داخل را برطرف کرد.

نماینده مردم اراک در خاتمه در خصوص هپکو گفت: در شرکت هپکو موفق شده ایم خط تولید دامپتراک را برای خودروهای معدنی راه اندازی کنیم. البته فعلا مونتاژ این خودرو در مجموعه هپکو انجام می‌شود، ولی امیدواریم به مرحله تولید این خودرو در مجموعه هپکو هم برسیم. ضمن اینکه امیدواریم با حمایت دولت از این مجموعه به زودی راه اندازی خط تولید لودر  و بلدوزر و غلطک هم با سرعت دنبال شود . نیاز بازار داخل به انواع خودرو های سنگین راهسازی آنقدر بالاست که اگر این شرکت به مرحله تولید خودروهای مختلف برسد، هیچ مشکلی در مورد تقاضا وجود نخواهد داشت. در حال حاضر برخی انواع ماشین آلات راهسازی به صورت دست دوم از خارج از کشور وارد می‌شود که کیفیت پایین تری هم نسبت به محصولات هپکو دارد.

برچسب ها: تپکو
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: