کد خبر : ۲۵۸۶۸۶
بیمه پارسیان با افزایش درامد سالانه مواجه بود؛
۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
بیشترین درآمد حاصل‌شده از فروش حق بیمه مربوط به رشته بیمه «ثالث – اجباری» با ۱،۲۱۵ میلیارد ریال بود که دربرگیرنده‌ی ۳۹ درصد از مجموع درآمد ماهانه این شرکت بود و نسبت به سال گذشته این رشته بیمه با افزایش درآمد ۸ درصدی روبه‌رو بوده است.

ثبت تراز مثبت ۶۸ درصدی بیمه پارسیان

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز شرکت بیمه پارسیان در آخرین گزارش فعالیت ماهانه خود که منتهی به فروردین‌ماه سال ۱۴۰۱ است، میزان درآمدی که از فروش حق بیمه به دست آورد مبلغی برابر با ۳،۱۱۶ میلیارد ریال بود و همچنین لازم به ذکر است که فروردین‌ماه شروع سال مالی این شرکت بیمه‌ای است.

عملکرد ماهانه بیمه پارسیان در فروردین‌ماه+بورس نیوز

میزان سرمایه به ثبت رسیده این شرکت بیمه‌ای در سامانه کدال ۵ هزار میلیارد ریال است و گفتنی است که بیمه پارسیان در فروردین‌ماه موفق به ثبت تراز مثبت ۶۸ درصدی را از خود بر جای گذاشته است.

درآمد ماهانه به ثبت رسیده بیمه پارسیان

بر اساس این گزارش، همان‌طور که گفته شد شرکت بیمه پارسیان میزان درآمدی که در اولین ماه سپری‌شده از سال مالی خود ارائه کرد برابر با مبلغ ۳،۱۱۶ میلیارد ریال بود و این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۵۶ درصدی را توانسته به ثبت برساند.

بیشترین درآمد حاصل‌شده از فروش حق بیمه مربوط به رشته بیمه «ثالث – اجباری» با ۱،۲۱۵ میلیارد ریال بود که دربرگیرنده‌ی ۳۹ درصد از مجموع درآمد ماهانه این شرکت بود و نسبت به سال گذشته این رشته بیمه با افزایش درآمد ۸ درصدی روبه‌رو بوده است.

میزان خسارتی که بیمه پارسیان به بیمه‌شدگان تحت نظارت خود طی این دوره ماهانه پرداخت کرد بالغ‌بر ۱،۸۶۰ میلیارد ریال بود و بیشترین میزان پرداختی این شرکت بیمه‌ای مربوط به رشته بیمه «ثالث – اجباری» و «درمان» بوده است.

روند کسب درآمدهای بیمه پارسیان+بورس نیوز

لازم به ذکر است که قیمت هر سهم بیمه پارسیان در بورس تهران (زمان نگارش این خبر) ۳,۶۰۳ ریال خرید و فروش می‌شود، یکی از مهم‌ترین اجزای پرتفوی سرمایه‌گذاری پارسیان مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان است که با محاسبه ارزش خالص دارایی‌های این شرکت و یکی از شرکت‌های اصلی زیرمجموعه آن (اپال کانی پارس)، ارزش روز سرمایه‌گذاری پارسیان ۴۰۶ هزار میلیارد ریال (معادل ۱۱۵ هزار ریال به ازای هر سهم) خواهد بود.

شرکت بیمه پارسیان، مالک ۱۴,۲۹ درصد از شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان است و با توجه به بهای تمام‌شده ۷۲۶ میلیارد ریالی این سرمایه‌گذاری در دفاتر شرکت، بیمه پارسیان به ازای هر سهم خود نزدیک به ۴۸۰ تومان از سرمایه‌گذاری پارسیان را در اختیار دارد.

همچنین شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در صورت مالی ۶ ماهه سال ۱۴۰۰ خود مبلغ ۳۶,۴۶۵ میلیارد ریال سود تقسیم‌نشده از سال‌های گذشته دارد که بدون احتساب سود سال جاری، در صورت تقسیم، سهم بیمه ارسیان بیش از ۵,۱۰۵ میلیارد ریال خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: