تعداد بازدید : ۸۸۹
کد خبر : ۲۵۸۶۹
۱۰ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۵
بنا به گزارش بورس نیوز به نقل از ایسنا؛معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح «استقرار دائمی روحانیون در مدارس کشور» خبر داد. علی اصغر یزدانی ضمن اعلام خبر اعزام روحانی به مدارس که برای نخستین بار به صورت عمومی اعلام می شود، اعلام کرد: در حال تعریف «استقرار دائمی روحانیون در مدارس کشور» هستیم تا بتوانیم ساز و کار آن را به طور دقیق و مشخص تعریف کنیم.

وی عنوان کرد: «در طرح استقرار روحانیون در مدرسه، روحانیون از بحث نماز جماعت گرفته تا پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی دانش آموزان و اقدامات فرهنگی و پرورشی دیگر، با آموزش و پرورش همکاری خواهند کرد.» 


یزدانی ادامه داد: «بر اساس مفاد این همکاری، به تناسب نیازمندی های هر استان، منطقه و مدرسه، از روحانیون توانمند و کارآمد برای همکاری با آموزش و پرورش استفاده خواهد شد.» 


محمدتقی فخریان دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز در این باره اعلام کرد: مجموعه فرهنگی «آینده سازان»، 300 طلبه از آقایان جوان و 100 طلبه از بانوان جوان را تربیت کرده تا در مناسبت های ویژه اعم از اعیاد و عزاداری ها به مدارس کشور اعزام شوند. 


اما معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این اظهار نظر گفت: «شمار روحانیونی که به مدارس اعزام می شوند، خیلی بیشتر از اینهاست.»


دفتر «ستاد همکاری های وزارت آموزش و پرورش و حوزه علمیه» مستقر در وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات این طرح فوق اعلام کرده به زودی طرح استقرار دائمی روحانی در مدارس کشور که توسط کمیته تخصصی پرورشی «ستاد همکاری های وزارت آموزش و پرورش و حوزه علمیه» تدوین شده است، به اجرا در خواهد آمد. 


بر اساس این طرح که با هدف پاسخگویی به نیازهای فرهنگی دانش آموزان تدوین شده است، روحانیون فاضل و کارآمد عرصه فرهنگی و تبلیغی در مرحله نخست به مدارس شبانه روزی، استعدادهای درخشان، استثنایی و مراکز تربیت معلم اعزام می شوند و در این راستا، به سازمان های آموزش و پرورش استان ها اعلام شده روحانی مورد نیاز مدارس و مراکز تابعه را مستقیماً از طریق ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش تامین کنند. 


همچنین تاکید شده با اجرایی شدن این طرح، روحانیون می توانند همانند سایر مربیان مدارس در طول سال تحصیلی برنامه های فرهنگی را با نظام مندی خاصی، اجرا و بر اساس توانمندی در برنامه های فرهنگی مدارس مشارکت کنند. 


در این ابلاغیه این مطلب نیز خاطرنشان شده که فرآیند اجرایی اعزام مبلغان دینی بر عهده سازمان های آموزش و پرورش استان هاست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: